Strona główna » Nowe książki z bestsellerowej serii Mali WIELCY
Książki dla dzieci Zapowiedzi i nowości

Nowe książki z bestsellerowej serii Mali WIELCY

Nowości serii Mali Wielcy

Uwielbiana na całym świecie seria książek biograficznych dla dzieci ukazała się w Polsce 2 lata temu. Niezwykle ciekawe publikacje o inspirujących postaciach autorstwa hiszpańskiej pisarki, Marii Isabel Sanchez Vegara podbiły serca maluchów i dorosłych. Do tej pory ukazało się już 15 tytułów, a w kwietniu tego roku na półki księgarń dołączyły kolejne dwie części! Jesteście ciekawi, o jakich znanych osobach przeczytamy tym razem?

Mali WIELCY. Hans Christian Andersen

Mali WIELCY. Hans Christian Andersen

Hansa Christiana Andersena nie trzeba nikomu przedstawiać. Baśnie i bajki najbardziej znanego Duńczyka zostały przetłumaczone na 125 języków i od wielu już lat należą do klasyki literatury dziecięcej. Każdy z nas zna twórczość pisarza, jednak mało kto wie cokolwiek o życiu Andersena. Lektura nowej części serii Mali WIELCY będzie więc wspaniałą okazją do poznania nieznanych faktów o tym popularnym bajkopisarzu.

H.Ch. Andersen urodził się w biednej rodzinie. Był synem szewca i niepiśmiennej praczki. Mimo trudnego dzieciństwa i niesprzyjającego rozwojowi środowiska zaczął swoją przygodę w teatrze, co pozwoliło mu odkryć miłość do pisania. Obcowanie z baśniami przenosiło go do świata wyobraźni. Postanowił więc zaprosić do tego niezwykłego świata małych czytelników, dlatego zaczął pisać o tym, co zwyczajne i o tym, co fantastyczne. Mali WIELCY. Hans Christian Andersen to lektura obowiązkowa dla każdego małego i dużego miłośnika książek.

Mali WIELCY. Matka Teresa

Mali Wielcy. Matka Teresa

W serii książek o pokoleniu wielkich ludzi, którzy zmienili świat, nie mogło zabraknąć postaci Matki Teresy z Kalkuty. Co prawda niektórych czytelników może zdziwić obecność świętej w gronie cenionych naukowców, odkrywców, pisarzy czy artystów. Jednak kiedy pokolenia dorosłych znają chociaż z opowieści działania najbardziej znanej misjonarki, współczesne dzieci wiedzą niewiele o życiu laureatki Pokojowej Nagrody Nobla zmarłej w 1997 roku.

Matka Teresa a tak naprawdę Agnes Gonxha Bojaxhiu przyszła na świat w Skopje w Macedonii jako najmłodsza z trojga rodzeństwa. Już od najmłodszych lat wiedziała, że w przyszłości chce zaangażować się w działalność misyjną i służbę Bogu. Była zafascynowana historiami o zakonnikach pomagających potrzebującym. Kiedy wstąpiła do zakonu, zmieniła swoje imię Agnes na Teresa i pod tym przybranym imieniem znana jest po dziś dzień na całym świecie. W Indiach założyła zgromadzenie Misjonarek Miłości, które niosło pomoc ubogim, sierotom i chorym ludziom. Mali WIELCY. Matka Teresa to przepiękna opowieść kobiety, której szczęście dawało służenie innym.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować