Strona główna » Mali wielcy w McDonald’s czyli nowe książeczki w zestawie Happy Meal
Ciekawostki Książki dla dzieci

Mali wielcy w McDonald’s czyli nowe książeczki w zestawie Happy Meal

Wizyta w McDonaldzie to jedna z bardziej wyczekiwanych przez dzieci atrakcji. Dorośli, mimo że sami wpadają tam rzadziej lub częściej na hamburgera czy frytki, nieszczególnie lubią karmić fastfoodami dzieci. Ale znana restauracja stara się zmienić panujące w społeczeństwie zdanie o swojej ofercie dla najmłodszych. Raz, że w ofercie Happy Meal można wybrać warzywa i owoce do chrupania zamiast frytek. Dwa, że do zestawu zamiast średniej jakości plastikowych zabawek i gadżetów można od 2015 roku dobierać książeczki w ramach programu Happy Meal Readers. A teraz do oferty tytułów dołączyła uwielbiana na całym świecie seria Mali wielcy. Wielkie wow!

Happy Meal inspiruje dzieci

Z czasów mojego dzieciństwa Happy Meal w McDonald’s kojarzył się z najbardziej niezdrowym fastfoodem. Hamburger, frytki i zimna cola. Dziś na dzieci, których rodzice decydują się na posiłek w znanej sieciówce, czeka zdecydowanie zdrowsza oferta. Oprócz klasyków z oferty można zamówić marchewki w kształcie frytek, cząstki jabłka, musy owocowe Kubuś oraz soki owocowe. Jeśli Happy Meal to oczywiście trzeba pamiętać jeszcze o zabawce, która robi cały marketing dla najmłodszych i przesądza o popularności zestawów w McDonaldzie. Do tej pory wydaje się, że żadna dodatkowa gra, pluszak czy pojawiające się książeczki nie wywołały takiego poruszenia jak ostatnia nowość. Otóż fastfoodowa restauracja umożliwia dobór do zestawu książeczek z serii Mali wielcy (ang. „Little People, Big Dreams”) hiszpańskiej pisarki Marii Isabel Sánchez Vegary, która stała się popularna w Polsce kilka lat temu za sprawą Wydawnictwa Smart Books. Towarzyszy jej bowiem przesłanie dla małych czytelników: „Możesz być, kim zechcesz!”

Jak czytamy na stronie restauracji McDonald’s:

Nowe historie czekają na odkrycie!

Wspólne czytanie rodzica z dzieckiem to nie tylko rozwijanie wyobraźni, ćwiczenie pamięci czy nauka koncentracji. To przede wszystkim sposób na umacnianie rodzinnych relacji oraz poczucia bezpieczeństwa. Dlatego tak gorąco do niego zachęcamy, przedstawiając Wam naszą najnowszą serię książeczek. Opowiadają o wielkich ludziach, wielkich pasjach i jeszcze większych marzeniach! Dzięki nim Wasze dzieci odkryją prawdziwą przyjemność czytania!

Seria Mali wielcy w zestawie Happy Meal

Pojawienie się bestsellerowych tytułów dla kilkulatków w sieciówkowym fastfoodzie to wynik współpracy z wydawnictwem Frances Lincoln Children’s Books. Dzieci do wyboru mają na ten moment dwa tytuły – „Mogę zostać dociekliwym naukowcem” oraz „Mogę zostać mistrzem sportu”. W obu z nich pojawiają się sylwetki kobiet i mężczyzn, którzy zajęli ważne miejsce w historii. Do książeczek dołączone są zadania w formie cyfrowej.

„Mogę zostać dociekliwym naukowcem”

Lubicie zadawać pytania i marzyć? To zupełnie jak bohaterowie tej książeczki! Poznajcie się: oto Rosalind Franklin, Maria Skłodowska-Curie oraz Albert Einstein – wielcy naukowcy o wielkiej dociekliwości i jeszcze większych marzeniach. Ich niesamowite historie udowadniają, że dziecięce bujanie w obłokach oraz ciekawość świata mogą mieć wielką moc!

„Mogę zostać mistrzem sportu”

Znacie powiedzenie “Praktyka czyni mistrza”? Bohaterowie tej książeczki powiedzieliby pewnie “Praktyka… i pasja czynią mistrza”! Bo choć ich droga do sportowych szczytów była trudna, to udało im się ją pokonać, dzięki miłości do tego, co robią oraz wytrwałości! A zaczynali już jako dzieci! Gotowi do odkrywania niesamowitych historii tenisistki Evonne Goolagong, kierowcy wyścigowego Ayrtona Senny i boksera Muhammada Alego? No to start!

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować