Strona główna » “Madly, Deeply. The Alan Rickman Diaries”. Bestsellerowe dzienniki brytyjskiego aktora w Polsce w 2023 roku
Biografie Zapowiedzi i nowości

“Madly, Deeply. The Alan Rickman Diaries”. Bestsellerowe dzienniki brytyjskiego aktora w Polsce w 2023 roku

„Madly, Deeply. The Alan Rickman Diaries”

Na nowe plany wydawnicze na 2023 roku musimy jeszcze chwilkę poczekać. Chociaż, biorąc pod uwagę, że mamy już koniec października, przegląd gorących zapowiedzi przyszłego roku, jest już bliżej niż dalej. Tymczasem Wydawnictwo Poznańskie uchyliło rąbka tajemnicy i podzieliło się ze swoimi obserwatorami na Facebooku wspaniałą nowiną. Już za kilka miesięcy ukaże się polski przekład dzienników aktora Alana Rickamana „Madly, Deeply”.

Bestseller Amazona w kategorii Biografie

Książka „Madly, Deeply. The Alan Rickman Diaries” ukazała się w Wielkiej Brytanii 18 października tego roku. Mimo zaledwie kilkudniowego stażu na rynku książki zajmuje już pierwsze miejsce jako bestseller w kategorii Theatre Biographies na Amazonie. Przedmowę do autobiografii Alana Rickmana napisała Emma Thompson, a posłowie – jego żona, Rima Horton. Jak czytamy w zagranicznym opisie tej publikacji, „Madly, Deeply” to wyjątkowe zaproszenie do umysłu jednego z najbardziej magnetycznego i uwielbianego brytyjskiego aktora naszych czasów. Dzienniki pozwalają nam poznać Rickmana jako profesjonalnego aktora, ale także przyjaciela, podróżnika, fana, reżysera, entuzjastę.

Miano aktora światowej klasy przyniosły Alanowi Rickmanowi role w filmach takich jak „Szklana Pułapka”, Harry Potter (rola profesora Severusa Snape’a), “Galaxy Quest”, “Robin Hood: Książę Złodziei”, „Rozważna i romantyczna”, „To właśnie miłość” i wielu innych produkcjach. Jego powaga, dźwięczny, głęboki, niski głos i dowcip, który wnosił do każdej roli, do dziś urzekają widzów.

Dzienniki Alana Rickmana

Swoje zapiski aktor prowadził od 1993 roku do swojej śmierci z powodu raka trzustki w 2016. W dziennikach zatytułowanych „Madly, Deeply” Alan Rickman opisuje zarówno rzeczy niezwykłe, jak i zwykłe, balansując między światem, dowcipem i plotkami. Ale pozostaje przy tym całkowicie szczery. Aktor zabiera czytelnika do swojego domu, na wycieczki z przyjaciółmi po całym świecie oraz na plany filmowe i teatralne, począwszy od „Rozważnej i romantycznej” poprzez „Private Lives” Noëla Cowarda, aż po ostatni film, który wyreżyserował, „A Little Chaos”. Czytanie tych dzienników zebranych w jednej książce jest jak słuchanie Alana Rickmana rozmawiającego z bliskim towarzyszem.

Z niecierpliwością czekamy więc na dokładną datę premiery polskiego wydania biografii Alana Rickmana!

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować