Strona główna » “Madly, Deeply. The Alan Rickman Diaries”. Bestsellerowe dzienniki brytyjskiego aktora w Polsce w 2023 roku
Biografie Zapowiedzi i nowości

“Madly, Deeply. The Alan Rickman Diaries”. Bestsellerowe dzienniki brytyjskiego aktora w Polsce w 2023 roku

„Madly, Deeply. The Alan Rickman Diaries”

Na nowe plany wydawnicze na 2023 roku musimy jeszcze chwilkę poczekać. Chociaż, biorąc pod uwagę, że mamy już koniec października, przegląd gorących zapowiedzi przyszłego roku, jest już bliżej niż dalej. Tymczasem Wydawnictwo Poznańskie uchyliło rąbka tajemnicy i podzieliło się ze swoimi obserwatorami na Facebooku wspaniałą nowiną. Już za kilka miesięcy ukaże się polski przekład dzienników aktora Alana Rickamana „Madly, Deeply”.

Bestseller Amazona w kategorii Biografie

Książka „Madly, Deeply. The Alan Rickman Diaries” ukazała się w Wielkiej Brytanii 18 października tego roku. Mimo zaledwie kilkudniowego stażu na rynku książki zajmuje już pierwsze miejsce jako bestseller w kategorii Theatre Biographies na Amazonie. Przedmowę do autobiografii Alana Rickmana napisała Emma Thompson, a posłowie – jego żona, Rima Horton. Jak czytamy w zagranicznym opisie tej publikacji, „Madly, Deeply” to wyjątkowe zaproszenie do umysłu jednego z najbardziej magnetycznego i uwielbianego brytyjskiego aktora naszych czasów. Dzienniki pozwalają nam poznać Rickmana jako profesjonalnego aktora, ale także przyjaciela, podróżnika, fana, reżysera, entuzjastę.

Miano aktora światowej klasy przyniosły Alanowi Rickmanowi role w filmach takich jak „Szklana Pułapka”, Harry Potter (rola profesora Severusa Snape’a), “Galaxy Quest”, “Robin Hood: Książę Złodziei”, „Rozważna i romantyczna”, „To właśnie miłość” i wielu innych produkcjach. Jego powaga, dźwięczny, głęboki, niski głos i dowcip, który wnosił do każdej roli, do dziś urzekają widzów.

Dzienniki Alana Rickmana

Swoje zapiski aktor prowadził od 1993 roku do swojej śmierci z powodu raka trzustki w 2016. W dziennikach zatytułowanych „Madly, Deeply” Alan Rickman opisuje zarówno rzeczy niezwykłe, jak i zwykłe, balansując między światem, dowcipem i plotkami. Ale pozostaje przy tym całkowicie szczery. Aktor zabiera czytelnika do swojego domu, na wycieczki z przyjaciółmi po całym świecie oraz na plany filmowe i teatralne, począwszy od „Rozważnej i romantycznej” poprzez „Private Lives” Noëla Cowarda, aż po ostatni film, który wyreżyserował, „A Little Chaos”. Czytanie tych dzienników zebranych w jednej książce jest jak słuchanie Alana Rickmana rozmawiającego z bliskim towarzyszem.

Z niecierpliwością czekamy więc na dokładną datę premiery polskiego wydania biografii Alana Rickmana!

Kasia

Kasia

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować