Strona główna » Książkowe polecenia dla kobiet na wiosenny weekend
Literatura obyczajowa Polecenia Poradniki

Książkowe polecenia dla kobiet na wiosenny weekend

Książki na wiosnę dla kobiet

Majówka zbliża się wielkimi krokami i to dobry moment, aby skompletować swoją bibliotekę i znaleźć książki, które przyjemnie nas otulą, zabiorą w krainę wyobraźni i choć na chwilę pozwolą zapomnieć o obowiązkach i problemach. Może zamierzasz w któryś wiosenny weekend wyjechać za miasto, a może planujesz leniwie wylegiwać się w łóżku. Cokolwiek zamierzasz, książki chętnie Ci potowarzyszą. Jakie powieści i poradniki warto spakować do swojej torby?

„Przędza”

Przędza

Ten bestseller to oczywiście must have każdej czytelniczki. Natalia de Barbaro po raz kolejny otula, snuje opowieść o życiu, kobiecych emocjach, poszukiwaniu własnej tożsamości oraz walce ze stereotypami. Pokazuje, jak trudno jest stworzyć poczucie wewnętrznej wolności. Jednocześnie zachęca do poszukiwania własnej drogi, jaką dyktuje Ci Twoja intuicja i wewnętrzny kompas. Autorka stara się zobrazować, że każda kobieta jest wyjątkowa i ma wystarczającą mądrość i siłę, by przeciwstawić się wszystkiemu, co nas krzywdzi i ogranicza. Z tej książki płynie tak wiele ciepła, że nie sposób nie wspomnieć o niej, kompletując wiosenną biblioteczkę.

„Marzenia, które się spełniają”

Marzenia, które się spełniają

A może masz ochotę na obyczajówkę z prawdziwego zdarzenia, która ma blisko 500 stron i pozwala na długo zatracić się w jej świecie? Taką książką jest powieść od Agnieszki Krawczyk. Autorka wykreowała w niej kilku bohaterów, którzy mieszkają w maleńkiej miejscowości. Część z nich to sąsiedzi. Każdy człowiek boryka się ze swoimi pragnieniami i bolączkami. Znajdziesz tutaj starego ogrodnika zmęczonego życiem, emeryta, który ma dość swojej zaborczej i złośliwej żony, zagubionego artystę, ekspresyjną malarkę czy nastolatków, którzy próbują odnaleźć się w świecie. Różne historie, niebanalne zabiegi i przede wszystkim wiele ciepła. Tu naprawdę można poczuć małomiasteczkowy nastrój i lekkość, z jaką płynie życie w mniejszych społecznościach.

„W swoim czasie”

W swoim czasie

Bożena Kowalkowska przychodzi do swoich czytelników z praktycznymi poradami dotyczącymi organizacji dnia codziennego, planowania pracy czy zarządzania domowymi obowiązkami. Jednak tym, co wyróżnia jej książki, jest przede wszystkim lekkość i elastyczność. Jeśli więc czujesz, że nie nadążasz za swoim życiem i masz wrażenie, że brakuje Ci na wszystko czasu, to weekend może być dobrym momentem nie tylko na złapanie oddechu, ale i na reorganizację oraz zrozumienie, jak planować, by robić to mądrze. Kowalkowska przychodzi do nas z konkretnymi poradami, przykładami plannerów czy instrukcjami, dzięki którym rzeczywiście odczujesz zmianę. To tylko jedna książka, a potrafi niesamowicie pomóc.

„Powrót”

"Powrót" Nicholas Sparks

Nicholasa Sparksa nie trzeba nikomu przedstawiać. Jeśli więc masz ochotę na dobry romans i chcesz poczuć intensywne emocje, to „Powrót” zdecydowanie Ci to zagwarantuje. W tej książce znajdziesz dwoje bohaterów, którzy borykają się z trudną i bolesną przeszłością. I choć wszystko, co ich spotyka, zdaje się pchać ich w swoje ramiona, to rzeczywistość tej dwójki jest o wiele bardziej zagmatwana. Ta książka pokazuje, czym jest prawdziwa wierność swoim zasadom, nawet za cenę własnego nieszczęścia. Piękna, wzruszająca i pokazująca, że czasem warto zaczekać, by mieć czyste sumienie.

Polecane książki znajdziesz tutaj:

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować