Strona główna » Fenomenalna książka Bożeny Kowalkowskiej „Odzyskać czas”
Poradniki Recenzje

Fenomenalna książka Bożeny Kowalkowskiej „Odzyskać czas”

Czas, ach ten czas… Ileż człowiek by dał, by dostać przynajmniej godzinkę więcej w ciągu dnia na drzemkę, dobrą książkę czy kawę wypitą z partnerem bez zbędnego pośpiechu. Jeśli i Ty borykasz się z tym problemem, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Nie musisz szukać złotej rybki, która spełni Twoje życzenia. Wystarczy, że sięgniesz po książkę Bożeny Kowalkowskiej „Odzyskać czas. Jak zrobić porządki w kalendarzu, pracy, głowie i wreszcie mieć czas na życie”. Lekka, fenomenalna, dająca konkretne rady i narzędzia do tego, by nawet najbardziej zapracowani mogli wreszcie odetchnąć z ulgą.

„Odzyskać czas”

Organizacja swojego czasu staje się obecnie niezbędna. I nie ma znaczenia, czy jesteś dyrektorem, sekretarką, szwaczką prowadzącą swoją firmę czy pełnoetatową mamą. Przy obecnym tempie życia trudno sobie wyobrazić, by człowiek był w stanie zapamiętać wszystkie swoje obowiązki i ich terminy, spotkania rodzinne, wizyty lekarskie czy dni, w które musi wykonać opłaty. Jak więc sobie radzić, by nie zwariować i móc planować z wyprzedzeniem?

Bożena Kowalkowska prowadzi nas dosłownie za rękę. Początkowo tłumaczy, dlaczego planowanie jest ważne i jakie korzyści zauważymy, gdy na dobre zaczniemy się zajmować organizowaniem swojego życia. Następnie pomaga nam określić nasze priorytety (to ważne, bo to one wpływają na to, ile czasu potrzebujemy i chcemy poświęcać na konkretne dziedziny swojego życia!) oraz najczęściej wykonywane zadania. I to taki punkt wyjścia, dzięki któremu możemy na dobre zająć się planowaniem.

Jak to ugryźć?

Autorka nie narzuca jednego, skutecznego narzędzia. Pomaga Ci znaleźć takie, które do Ciebie najmocniej przemówi i to jest świetne! Kalendarze ścienne, przyczepiane na lodówkę, wielkie kalendarze biurowe, małe kołonotatniki, plannery internetowe… Tych sposobów jest mnóstwo i tak naprawdę tylko od Ciebie zależy, które z nich polubisz najbardziej i które będą po prostu najwygodniejsze.

Następnie Bożena Kowalkowska dokładnie tłumaczy i pokazuje przykłady, w jaki sposób notować swoje obowiązki, jak je segregować i ile ich brać na siebie, by faktycznie być w stanie je udźwignąć. Dzięki organizacji swojego czasu można zarabiać o wiele więcej, pracując o wiele mniej. I choć brzmi to zaskakująco, to taka jest prawda.

Planowanie i ogarnianie swojego czasu to także najlepszy sposób na to, by być w stanie wcisnąć w swój kalendarz spontaniczne spotkanie z koleżanką, niespodziewaną wizytę u mechanika czy kilka godzin resetu, gdy Twoje ciało jest zmęczone i potrzebuje po prostu przerwy. Tak, to naprawdę jest możliwe i każdy, kto zaczyna coraz lepiej planować widzi niesamowite korzyści. Nie pozostaje zatem nic innego jak czytać, korzystać i zacząć wprowadzać zmiany w swoje życie. Przed Tobą lekko napisana, a bardzo wartościowa i obfitująca w konkrety książka, którą aż żal pominąć.

Książkę Bożeny Kowalkowskiej znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować