Strona główna » Książka z nową perspektywą. „Ścieżki duszy” Agnieszki Maciąg
Polecenia Recenzje Religia i filozofia

Książka z nową perspektywą. „Ścieżki duszy” Agnieszki Maciąg

Kto raz przeczytał książki Agnieszki Maciąg pewnie dobrze wie, jak wiele ciepła, wiedzy i pozytywnej energii można z nich wynieść. Nie inaczej w przypadku najnowszej pozycji autorki. „Ścieżki duszy” poruszają temat, który dla wielu może wydawać się kontrowersyjny, śmieszny, dziwaczny. Nie da się jednak zaprzeczyć, że nie istnieje. Astrologia to starożytna nauka, która ponownie do nas przemawia. Pytanie tylko, czy zechcemy ją usłyszeć i zaakceptować…

Ścieżki duszy

Agnieszka Maciąg już wiele lat temu diametralnie zmieniła swoje życie. Zakończyła fenomenalną karierę i zwróciła się ku naturze oraz swoim pragnieniom. Zrezygnowała ze splendoru, by móc wsłuchać się w samą siebie. Zaowocowało to wyjątkową podróżą, którą wciąż kontynuuje. Odkryła medytację, jogę, naturalną medycynę czy astrologię. W swojej najnowszej książce zabiera nas właśnie do jej świata. Opowiada o własnej drodze i o tym, że przez lata uważała to astrologię za wymysły dziwaków. Jednak im więcej się o niej dowiadywała, tym mniej pewnie się czuła. Zaczęła odkrywać, że ta starożytna nauka niesie w sobie wiele prawdy. Dlatego też „wgryzła” się w jej świat, by móc ją zrozumieć. Po latach nauki i zgłębiania tematu postanowiła podzielić się nim z nami, czytelnikami.

Czy astrologia ma sens?

Trzeba przyznać, że astrologia to twardy orzech do zgryzienia. Przed tysiącami lat była drogowskazem dla ludzi, którzy traktowali ją jak jedną z najważniejszych nauk. Przynosiła odpowiedzi dotyczące ludzkiego życia czy trudności, z którymi trzeba się mierzyć. Na wieki zapomniana znów zaczyna powracać do łask. Jednak podejście ludzi do niej diametralnie się zmieniło. Trudno uwierzyć, by układ planet, Słońca czy Księżyca mógł wpływać na nasze samopoczucie. Czy to możliwe, by człowiek podlegał tak potężnym i skomplikowanym prawom?

Jednych to śmieszy, drugich intryguje. Niezależnie od swoich poglądów warto je konfrontować, a książka Maciąg nadaje się do tego rewelacyjnie. Autorka nie wyskakuje z regału i nie wchodzi z butami w życie. To nie jest ten typ książek, który na siłę próbuje wcisnąć punkt widzenia autora. Maciąg bardziej konfrontuje swoje dawne poglądy i przyznaje, że uważa, że astrologia to właściwa droga. I zabiera nas w podróż po niebie i przez znaki zodiaku, ale robi to w sposób ciekawy, ciepły i anegdotyczny. Nie zarzuca skomplikowanymi terminami, które trudno odnieść do swojego życia. Opowiada, snuje historie, ale w taki sposób, że aż szkoda odrywać się od książki.

Estetyka

Wspominając o książkach Maciąg nie da się przejść obojętnie obok ich estetyki. Przepiękna okładka, duże strony i duża czcionka, kilka dominujących kolorów, grube kartki czy grafiki, które doskonale dopełniają całości. Tę pozycję czyta się nie tylko ze względu na treść, ale i jej wydanie. Po raz kolejny Wydawnictwo Otwarte wykonało kawał dobrej roboty. „Ścieżki duszy” po przeczytaniu można ustawić w biblioteczce i je podziwiać.

Nie bez znaczenia jest też język autorki. Lekki, ciepły, trącający doświadczeniem dojrzałej kobiety. Przyjemnie otula i sprawia, że nie chcemy zamykać tej książki. I to jest ważne, bo temat astrologii sam w sobie jest już trudny i kontrowersyjny. Dzięki prostocie można zrozumieć treści, które Maciąg chce nam przekazać. I widać, że autorka przemyślała konstrukcję swojej książki i w taki sposób omówiła temat, by nas zaciekawić, przekazać jak najwięcej i jednocześnie nie przytłoczyć i nie zanudzić.

Osoby, które zainteresuje ten temat mogą poczuć niedosyt. I to dobrze, bo to oznacza, że pora poszukać kolejnych książek w tym temacie, dzięki którym wejdziesz już głębiej w astrologię. Ostrzegamy jednak, że do tej pozycji trzeba mieć otwartą głowę i schować do kieszeni uprzedzenia.

Jeśli i Ciebie zainteresowała, możesz kupić ją tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować