Strona główna » Książka o klimacie Grety Thunberg już na początku 2023 w Polsce!
Literatura faktu Zapowiedzi i nowości

Książka o klimacie Grety Thunberg już na początku 2023 w Polsce!

Książka o klimacie Grety Thunberg

Kto może napisać lepszą książkę o klimacie niż najbardziej znana aktywistka klimatyczna? Z pewnością wielu z Was zastanawiało się, czy doczekamy się w końcu publikacji szwedzkiej nastolatki. Na szczęście nie musimy już dłużej główkować. Wydawnictwo Agora na swoim fanpage’u na Facebooku potwierdziło wspaniałe wieści. Jesienią 2022 roku odbędzie się światowa premiera książki Grety Thunberg!

Najbardziej znana nastoletnia aktywistka

O szwedzkiej aktywistce klimatycznej zaczęło być głośno w 2018 roku. Być może pamiętacie, jak światowe media donosiły o 14-latce, która protestowała pod budynkiem szwedzkiego parlamentu. Greta była wówczas nieznaną nikomu dziewczynką. Rozpoczęła strajk klimatyczny, który kontynuuje do dzisiaj, angażując się w konferencje dotyczące globalnego ocieplenia i organizując młodzieżowe akcje w tej tematyce. Jest inicjatorką międzynarodowego szkolnego strajku klimatycznego.

Co prawda niektórych bardziej interesuje, na co choruje Greta Thunberg, niż jej walka przeciwko zmianie klimatu, która wynika z działalności człowieka. Jednak wciąż na całym świecie, również w Polsce, temat katastrofy klimatycznej pozostaje aktualny. Trudno pomijać ten globalny problem, kiedy zmiany dzieją się na naszych oczach. Dlatego jesteśmy pewni, że zapowiadana premiera wyczekiwanej książki szwedzkiej aktywistki szybko wskoczy na półki bestsellerów.

Książka Grety Thunberg

Premiera zagranicznego wydania książki o klimacie ukaże się jesienią tego roku. My jednak będziemy musieli trochę poczekać na polski przekład. Na szczęście, jak czytamy w poście Wydawnictwa Agora, u nas publikacja trafi do sprzedaży na początku 2023 roku.

Zapowiadana książka to efekt współpracy Grety Thunberg z ponad setką specjalistów – m.in. oceanografami, meteorologami, inżynierami, ekonomistami, psychologami oraz filozofami z różnych krajów. Nastolatka dzieli się własnymi historiami o tym, jak uczyła się o zmianie klimatu oraz jak odkryła funkcjonowanie „zielonych kłamstw”. Dowiemy się również, jak nauczyła się demonstrować i organizować samotne strajki. Młoda autorka uświadomi nam skalę zagrożenia i pokaże, jak możemy działać, żeby zapobiec katastrofie klimatycznej.

Wszyscy ponosimy odpowiedzialność za przetrwanie planety w najbardziej decydującym momencie w dziejach ludzkości. “Książka o klimacie” Grety Thunberg dowodzi, że RAZEM możemy dokonać pozornie niemożliwego. Ale musimy zrobić to TERAZ!
Kasia