Strona główna » Książka o klimacie Grety Thunberg już na początku 2023 w Polsce!
Literatura faktu Zapowiedzi i nowości

Książka o klimacie Grety Thunberg już na początku 2023 w Polsce!

Książka o klimacie Grety Thunberg

Kto może napisać lepszą książkę o klimacie niż najbardziej znana aktywistka klimatyczna? Z pewnością wielu z Was zastanawiało się, czy doczekamy się w końcu publikacji szwedzkiej nastolatki. Na szczęście nie musimy już dłużej główkować. Wydawnictwo Agora na swoim fanpage’u na Facebooku potwierdziło wspaniałe wieści. Jesienią 2022 roku odbędzie się światowa premiera książki Grety Thunberg!

Najbardziej znana nastoletnia aktywistka

O szwedzkiej aktywistce klimatycznej zaczęło być głośno w 2018 roku. Być może pamiętacie, jak światowe media donosiły o 14-latce, która protestowała pod budynkiem szwedzkiego parlamentu. Greta była wówczas nieznaną nikomu dziewczynką. Rozpoczęła strajk klimatyczny, który kontynuuje do dzisiaj, angażując się w konferencje dotyczące globalnego ocieplenia i organizując młodzieżowe akcje w tej tematyce. Jest inicjatorką międzynarodowego szkolnego strajku klimatycznego.

Co prawda niektórych bardziej interesuje, na co choruje Greta Thunberg, niż jej walka przeciwko zmianie klimatu, która wynika z działalności człowieka. Jednak wciąż na całym świecie, również w Polsce, temat katastrofy klimatycznej pozostaje aktualny. Trudno pomijać ten globalny problem, kiedy zmiany dzieją się na naszych oczach. Dlatego jesteśmy pewni, że zapowiadana premiera wyczekiwanej książki szwedzkiej aktywistki szybko wskoczy na półki bestsellerów.

Książka Grety Thunberg

Premiera zagranicznego wydania książki o klimacie ukaże się jesienią tego roku. My jednak będziemy musieli trochę poczekać na polski przekład. Na szczęście, jak czytamy w poście Wydawnictwa Agora, u nas publikacja trafi do sprzedaży na początku 2023 roku.

Zapowiadana książka to efekt współpracy Grety Thunberg z ponad setką specjalistów – m.in. oceanografami, meteorologami, inżynierami, ekonomistami, psychologami oraz filozofami z różnych krajów. Nastolatka dzieli się własnymi historiami o tym, jak uczyła się o zmianie klimatu oraz jak odkryła funkcjonowanie „zielonych kłamstw”. Dowiemy się również, jak nauczyła się demonstrować i organizować samotne strajki. Młoda autorka uświadomi nam skalę zagrożenia i pokaże, jak możemy działać, żeby zapobiec katastrofie klimatycznej.

Wszyscy ponosimy odpowiedzialność za przetrwanie planety w najbardziej decydującym momencie w dziejach ludzkości. “Książka o klimacie” Grety Thunberg dowodzi, że RAZEM możemy dokonać pozornie niemożliwego. Ale musimy zrobić to TERAZ!

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować