Strona główna » „Jadzia Pętelka czuje złość”. Nowa książka Barbary Supeł ukaże się w czerwcu!
Książki dla dzieci Zapowiedzi i nowości

„Jadzia Pętelka czuje złość”. Nowa książka Barbary Supeł ukaże się w czerwcu!

Jadzia Pętelka czuje złość

Fani Jadzi Pętelki – prosimy o uwagę! Mamy przyjemność przekazać Wam wspaniałą nowinę. Już 1 czerwca czyli akurat w Dzień Dziecka na półki księgarń trafi kolejna część fantastycznej serii Barbary Supeł. Tym razem Jadzia Pętelka mierzy się z buntem dwulatka.

Dopiero co Jadzia Pętelka i jej starszy brat witali w rodzinie dzidziusia, a już dostajemy informację od Wydawnictwa Zielona Sowa o kolejnej premierze książki Barbary Supeł dla maluszków. Jednak w nowej książeczce Jadzia Pętelka czuje złość czeka na najmłodszych całkiem nowa historia. Mała bohaterka wchodzi w etap tzw. buntu dwulatka, dlatego, tak jak sugeruje nam tytuł, będzie tu dużo krzyków i tupania… Dziewczynka z najmniej spodziewanych momentach wpada w złość. Mimo że stara się radzić sobie z tą wcale niełatwą emocją, nie jest to proste zadanie. Ten temat z pewnością jest dobrze znany z codzienności wszystkim rodzicom maluchów, które są w podobnym wieku do Jadzi.

Autorka ciepło odbieranej serii o Jadzi Pętelce adresowanej do maluszków w wieku 1-3 lata pomoże oswoić temat złości u dzieci. A z kolei dzięki Jadzi i jej tacie również dorośli dowiedzą się, jak sobie radzić w sytuacjach buntu pociechy. Oczywiście nie musimy dodawać, że jak zawsze ciekawą historię uatrakcyjniają zabawne ilustracje Agaty Łukszy.

Tytuł: Jadzia Pętelka czuje złość
Tekst: Barbara Supeł
Ilustracje: Agata Łuksza
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data premiery: 1.06.2022

Sprawdźcie tutaj, jak ze złością radzi sobie Jadzia i jej tata. Złość da się poskromić!

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować