Strona główna » Książka, której nam trzeba było. „Cipka. Przewodnik po dziewczyńskich sprawach”
Polecenia Poradniki

Książka, której nam trzeba było. „Cipka. Przewodnik po dziewczyńskich sprawach”

Cipka. Przewodnik po dziewczyńskich sprawach

„Cipka. Przewodnik po dziewczyńskich sprawach” to zdecydowanie jeden z tych poradników, po który warto sięgnąć, przemierzając alejki w księgarniach. Ta wydawnicza nowość jest ważnym głosem w tematach, o których nadal się milczy, mówi niewiele lub ze wstydem. Kobieca seksualność czy anatomia to kwestie pomijane, omawiane z drżącym głosem czy purpurą na twarzy. I gdy dla jednych takie reakcje są dziwaczne, dla drugich wciąż wstydliwe. Stąd też takie książki jak ta powinny pojawiać się częściej i być lekturą każdego domownika.

„Cipka. Przewodnik po dziewczyńskich sprawach”

Ta książka została napisana przez ginekolożkę i położną, która dostrzega, że mnóstwo osób nadal nie zna kobiecej anatomii i o swoim ciele woli wypowiadać się naokoło, nazywając swoje części intymne „tam na dole”. Nadal pokutuje brak wiedzy, który nierzadko przekłada się na kłopoty seksualne czy późne wykrywanie chorób. Rozmawiajmy więc, sięgając po takie lektury. Co w niej znajdziesz?

Juju la Gygy poruszyła w swojej książce tematy związane z kobiecą anatomią, fizjologią, miesięcznym cyklem menstruacyjnym czy antykoncepcją. Skupiła się również na kobiecych chorobach, ich zapobieganiu, rozpoznawaniu oraz leczeniu. Stara się opowiadać o tym, z czym sama ma do czynienia jako kobieta oraz lekarka w swoim gabinecie. Pokazuje, że tak jak układ kostny nie robi na nas większego wrażenia, tak też powinno być z układem rozrodczym czy seksualnością. Wszelka tabuizacja sprawia, że nie sposób edukować, szybciej rozpoznawać choroby czy cieszyć się swobodną, pełną akceptacji i miłości seksualnością.

Fantastyczna pozycja, kolejny ważny głos, który sprawia, że coraz więcej osób zaczyna mówić o kobiecości bez cienia wstydu czy szmeru niepewności. To lektura dla dorosłych oraz dorastających osób, które powinny poznać anatomię, zagadnienia związane z antykoncepcją czy chorobami. Mówmy o tym, co normalne i co dotyczy połowy naszego społeczeństwa.

Książkę „Cipka. Przewodnik po dziewczyńskich sprawach” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować