Strona główna » Dzięki tej książce poczujesz się pewniej! „Od takich ludzi trzymaj się z daleka”
Poradniki Recenzje

Dzięki tej książce poczujesz się pewniej! „Od takich ludzi trzymaj się z daleka”

Od takich ludzi trzymaj się z daleka

Niektórzy ludzie budzą w nas niepokój. Czasami wydaje się, że nasz współpracownik, sąsiad czy nowo poznana osoba zachowuje się w porządku i stara się być życzliwa, a jednak intuicja podpowiada nam, abyśmy mieli się na baczności. Co zrobić w takiej sytuacji, by czuć się bezpiecznie i jednocześnie nie przesadzić z dystansem? Odpowiedzią stają się wskazówki z książki „Od takich ludzi trzymaj się z daleka”. Fenomenalny poradnik, dzięki któremu rozszyfrujesz intencje każdego człowieka. Brzmi kusząco, prawda?

„Od takich ludzi trzymaj się z daleka”

Doktor David J. Lieberman, autor poradnika, to znany specjalista w dziedzinie behawioryzmu oraz znawca relacji międzyludzkich. Jego doświadczenie pomogło już tysiącom ludzi z całego świata. Książki autora zostały przetłumaczone na ponad 20 języków, a on sam regularnie występuje w programach telewizyjnych i doradza amerykańskim firmom. Jego rady są wdrażane również przez psychologów czy wojsko. Żal więc nie skorzystać z nich, skoro do ich poznania wystarczy książka i całkiem wygodny fotel.

W tym poradniku Lieberman pokazuje, w jaki sposób możesz ochronić siebie oraz swoich bliskich przed różnego rodzaju wyzyskiem. Niektórzy chcą nas skrzywdzić emocjonalnie, innym zależy na korzyściach finansowych, jeszcze inni pragną naszej krzywdy fizycznej. Niestety ludzie z takimi zamiarami najczęściej skrywają się w owczej skórze i na pierwszy rzut oka trudno stwierdzić, że coś jest z nimi w nie w porządku. Jak więc to sprawdzić?

Obserwacje

Rady przedstawione przez doktora Liebermana opierają się na wiedzy, którą musisz posiadać (a którą w bardzo przystępny i lekki sposób autor Ci podaje) oraz na obserwacjach, jakie poczynisz. Każdy kolejny rozdział to próba wytłumaczenia, jak działają ludzie w różnych sytuacjach i jakie sygnały powinny stanowić czerwoną flagę. Dzięki konkretnym typom rozmów, odpowiedzi, gestów czy zachowań dowiesz się wiele na temat nawet nowo poznanego człowieka.

Podpowiedzi autora pozwolą Ci ocenić kondycję psychiczną i stan emocjonalny innych oraz sprawdzić, czy dana osoba może stanowić dla Ciebie jakieś zagrożenie. Na podstawie własnych ocen będziesz w stanie określić, czy dany człowiek jest skłonny do przemocy fizycznej i psychicznej, a także czy jego zachowania wynikają z niestabilności emocjonalnej czy ekscentrycznego charakteru.

Ta książka to kopalnia wiedzy dotycząca ludzkich zachowań oraz tworzonych relacji. Prawdopodobnie wiele z wymienionych przez doktora sygnałów dotychczas pomijałeś lub nie byłeś ich świadom. Teraz zaczniesz bardziej przyglądać się innym i poczujesz się pewniej, gdy w sklepie czy pracy pojawi się nowa osoba. Ogromnym plusem tego poradnika jest lekkość. Krótkie rozdziały, konkrety bez lania wody czy tabelki, które pomagają uporządkować wiedzę. Nic tylko czytać i czerpać!

Książkę „Od takich ludzi trzymaj się z daleka” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować