Strona główna » Komisarz Forst Remigiusza Mroza już wkrótce na Netflixie
Ciekawostki Kryminał i sensacja

Komisarz Forst Remigiusza Mroza już wkrótce na Netflixie

Ekspozycja Remigiusz Mróz

Fot. Olga Majrowska / Facebook autora

Nie musieliśmy długo czekać, by przeczytać kolejne fantastyczne wieści na fanpage’u Remigiusza Mroza. Już wkrótce zaczną się zdjęcia do serialu, na który czekał każdy z nas.

Filmowe adaptacje bestsellerów Remigiusza Mroza

Zacznijmy od krótkiego podsumowania ostatnich zapowiedzi ekranizacji świetnych książek Remigiusza Mroza. 28 marca autor Chyłki poinformował, że Platige Image zajmie się adaptacją Chóru zapomnianych głosów i Echa z otchłani. Z kolei 8 kwietnia bestsellerowy pisarz kryminałów wprawił w przyspieszone bicie serca swoich fanów, kiedy napisał o nadchodzącym serialu na podstawie jego thrillera Wybaczam ci. Natomiast dzisiejsza informacja zwala z nóg wszystkich miłośników twórczości Mroza.

Wiktor Forst nadchodzi.

Tak jest. Już wkrótce zaczynamy z Netflixem zdjęcia do serialu, na który wszyscy tak długo czekaliśmy!

– Remigiusz Mróz

Detektyw Forst nadchodzi

Zapowiedź serialu Detektyw Forst pojawiła się również w filmiku Netlixa przedstawiającym plany serialowe i filmowe na ten i przyszły rok. Zdjęcie zdradza, że tytułową rolę zagra nikt inny jak… Borys Szyc! Chociaż akurat ta informacja może nie powinna nikogo dziwić. W końcu na okładce trzeciej części Komisarza Forsta Trawers pojawił się blurb samego aktora: Rewelacyjna lektura. Chciałbym w tym zagrać.

Jaka fabuła czeka widzów? Jak czytamy w opisie zapowiadanego serialu:

Kiedy Tatry stają się areną brutalnych morderstw, komisarz Forst wkracza do akcji. Działając wbrew procedurom, z pomocą dziennikarki Olgi Szrebskiej, odkrywa spisek sięgający korzeniami II Wojny Światowej.

Serial prawdopodobnie pojawi się na ekranach w 2023 roku, więc co prawda musimy jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Ekranizacja uwielbianej przez miłośników kryminału serii z komisarzem Forstem będzie adaptacją dwóch książek – Ekspozycji i Przewieszenia, które ukazały się nakładek Wydawnictwa Filia. Dobra informacja jest taka, że zdjęcia startują w tym roku. Dodamy jeszcze, że reżyserem adaptacji jest Daniel Jaroszek. Z kolei scenariusz napisali Agata Malesińska oraz Jacek Markiewicz. Produkcją przedsięwzięcia zajmuje się Haka Films.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować