Strona główna » „Kiedy ciało mówi nie”. Kolejne wydanie światowego bestsellera
Bestsellery Polecenia Poradniki

„Kiedy ciało mówi nie”. Kolejne wydanie światowego bestsellera

Kiedy ciało mówi nie

O zgubnych skutkach stresu mówi się wiele, a mimo to wciąż może się wydawać, że to za mało. Warto uświadomić sobie, że nikt z nas nie jest w stanie zredukować go całkowicie. A jednak ważna jest świadomość, w jaki sposób długotrwały stres degraduje nasze zdrowie. I właśnie o tym jest książka „Kiedy ciało mówi nie. Koszty ukrytego stresu”. Światowy bestseller, przetłumaczony na kilkanaście języków. Co w nim znajdziesz?

„Kiedy ciało mówi nie”

Gabor Mate przeanalizował wiele dogłębnie przeprowadzonych badań naukowych i na ich podstawie wysnuł wnioski. Autor przede wszystkim szukał odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób ciało jest połączone z ludzkim umysłem i co sprawia, że nasze emocje, uczucia czy właśnie stres wpływają na samopoczucie czy występowanie różnych chorób w organizmie. Dostrzegł zależności pomiędzy stresem a nowotworami, cukrzycą, chorobami serca, zespołem jelita drażliwego, zapaleniem stawów czy stwardnieniem rozsianym.

Jednocześnie przywołał historie powszechnie znanych postaci, które doświadczyły poważnych chorób. Na ich podstawie ukazał siedem zasad zdrowienia, dzięki którym można uchronić się przed szkodliwym działaniem stresu. Autor dostrzegł, że nie możemy go całkowicie usunąć ze swojego życia (praca, obowiązki, trudne rozmowy…), ale jesteśmy w stanie korzystać z reguł, które ochronią nas przed zbytnim jego wpływem na nasz organizm.

„Kiedy ciało mówi nie” to książka, która w księgarniach ukazała się już blisko 20 lat temu. To całkiem sporo przed tym, zanim w Polsce mówiło się np. o chorobach psychosomatycznych i wpływie tego, co dzieje się w umyśle na to, jakich chorób doświadcza ciało. Ta książka jest ważna, ponieważ uświadamia, w jaki sposób każdego dnia krzywdzimy swoje organizmy. Jednocześnie podpowiada co zrobić, by zatroszczyć się o siebie i postawić granice tam, gdzie to możliwe. Zdecydowanie warto ją przeczytać.

Książkę „Kiedy ciało mówi nie” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować