Strona główna » Co powinnaś przeczytać w oczekiwaniu na dziecko? 3 poradniki dla przyszłych mam
Polecenia Poradniki

Co powinnaś przeczytać w oczekiwaniu na dziecko? 3 poradniki dla przyszłych mam

Poradniki o macierzyństwie

Wielu twierdzi, że macierzyństwo to jednocześnie najpiękniejsza, ale i najtrudniejsza rola w życiu. Nic więc dziwnego, że każda kobieta chce przygotować się do niej najlepiej, jak tylko może. Jeśli lubisz książki, to wśród poradników znajdziesz ogrom wartościowych tytułów, po które warto sięgnąć, planując ciążę, będąc w niej czy też mając swoje dziecko już na świecie. Co warto przeczytać w oczekiwaniu na malucha?

„Macierzyństwo bywa trudne”

Macierzyństwo bywa trudne. Jak zadbać o siebie i związek gdy na świat przychodzi dziecko

Książka Molly Millwood to jeden z tych poradników, który naprawdę warto przeczytać, zanim zostanie się mamą! Psycholożka specjalizująca się w terapii małżeńskiej ukazuje, że macierzyństwo wiąże się z całą gamą uczuć, zarówno tych wzniosłych, jak i skrajnie pesymistycznych. Wiele kobiet po porodzie ma poczucie, że odkąd ich dziecko pojawiło się na świecie, są one postrzegane tylko jako matki. Czują, że bezpowrotnie utraciły jakąś część siebie i tęsknią za życiem, którego już nigdy nie będą mogły w pełni doświadczyć. Autorka przekonuje, że ten żal jest słuszny i potrzebny, by móc zaakceptować zmiany i otworzyć się na nie.

Molly Millwood nawiązuje nie tylko do swojej wiedzy, ale i osobistych doświadczeń oraz rozmów z innymi matkami. Autorka pokazuje, w jaki sposób narodziny dziecka wpływają na kobietę psychicznie, fizycznie i emocjonalnie oraz jak zmieniają dynamikę relacji z partnerem. Psycholożka wyjaśnia, dlaczego niektóre kobiety czują się przytłoczone lub znudzone monotonią opieki nad dzieckiem, czemu przeżywają swego rodzaju żałobę lub mają kryzys w związku. Niesamowicie ważna książka, która ukazuje, że macierzyństwo jest trudne. Podpowiada, jak radzić sobie z kryzysami. Warto więc znać ją jeszcze przed narodzinami malucha, by przygotować się na różne scenariusze.

„Rozmowy o wychowaniu w szacunku”

Rozmowy o wychowaniu w szacunku

„Rozmowy o wychowaniu w szacunku” to wyjątkowa książka. Powstała w efekcie rozmów założycielek Fundacji Wychowanie z czołowymi przedstawicielkami i przedstawicielami różnych nurtów psychologii i pedagogiki, którzy specjalizują się w takich tematach jak budowa relacji, uważność, nauka komunikowania się czy szacunek wobec różnorodności.

W tym poradniku zostały poruszone kwestie związane z rolą ojca w rodzinie, granicami dziecka, tym jak je rozpoznać i jak ich nie przekraczać, poczuciem własnej wartości i tym, dlaczego jest ono tak istotne, seksualnością dzieci czy umiejętnością samoregulacji emocji. Dzięki tej książce zrozumiesz, w jaki sposób możesz wspierać swoje rozwijające się dziecko w różnych obszarach, jak robić to z szacunkiem, na czym oprzeć Waszą relację i gdzie szukać wsparcia, gdy poczujesz, że pewne rzeczy Ci się wymykają. Wartościowa lektura, daje wiele podpowiedzi i informacji, które powinno się znać, będąc rodzicem.

„Jak być rodzicem, jakim zawsze chciałeś być”

Jak być rodzicem, jakim zawsze chciałeś być

Elaine Mazlish i Adele Faber poznały się w latach 60. ubiegłego wieku. Przez blisko dziesięć lat uczęszczały na wykłady prowadzone przez psychologa dziecięcego. Dzięki nim nauczyły się nowych sposobów komunikacji i diametralnie zmieniły życie swoich rodzin. Bazując na swojej wiedzy oraz doświadczeniach, od ponad trzydziestu lat edukują rodziców i ukazują, że rodzicielstwo może być nie tylko wspaniałe, ale i frustrujące oraz wyczerpujące.

W swojej książce „Jak być rodzicem, jakim zawsze chciałeś być” starają się pokazać, że pomimo ogromu obowiązków i ciągłego życia w biegu można prawidłowo komunikować się ze swoimi dziećmi, rozwiązywać rodzinne konflikty, stawiać maluchom i nastolatkom zdrowe granice oraz zachęcać je do współpracy. Warto poznać doświadczenia rodzin z całego świata, do których nawiązują autorki i przekonać się, że pomimo natłoku obowiązków można starać się trzymać tych zasad, które wydają się nam najbardziej słuszne w kontekście wychowywania dzieci.

Polecane książki znajdziesz tutaj:

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować