Strona główna » Jak uzdrowić ciało i duszę? „Harmonia życia” Beaty Abramczyk
Poradniki Recenzje

Jak uzdrowić ciało i duszę? „Harmonia życia” Beaty Abramczyk

Harmonia życia

Beata Abramczyk to jedna z tych kobiet, która udowodniła, że dzięki jodze, medytacji i zbilansowanej diecie można zmienić bardzo wiele. Sama borykała się z uporczywymi chorobami, które skutecznie utrudniały jej codzienne życie. Jednak znalazła w sobie siłę i nadzieję na to, że można coś zmienić, spróbować inaczej. Przez kilka lat codziennie dokonywała innych wyborów, które sprawiły, że dziś samodzielnie się porusza, praktykuje jogę, jest jej nauczycielką oraz propagatorką świadomego stylu życia. Lecz co to oznacza w praktyce?

Harmonia życia

Choć słowo „harmonia” brzmi pięknie i kojąco, trudno zrozumieć jego prawdziwy sens. W świecie, w którym każdego dnia jesteśmy bombardowani złymi newsami, obowiązkami zawodowymi i ciągłymi problemami nie tak łatwo odnaleźć spokój i własną ścieżkę. Dlatego też ważnym głosem staje się książka autorki, która na swoim przykładzie opowiada, w jaki sposób przeszła przemianę. Co ważne, daje konkretne wskazówki oraz podrzuca liczne przepisy, które mogą stanowić cenne wsparcie na początku swojej drogi.

Beata Abramczyk próbuje uzmysłowić czytelnikowi, że choć sam sobie nie zdaje z tego sprawy, to prawdopodobnie wciąż żyje w konflikcie z samym sobą. Ludzkie ciała i umysły są we współczesnym świecie tak bardzo przebodźcowane, że trudno o zdrowie i dobre samopoczucie. Nieustanny stres, niepokój, zdenerwowanie, frustracja czy gonitwa myśli znajdują swoje odzwierciedlenie w ciele i jego schorzeniach. I niestety wpasowując się w schemat tego świata sami obdzieramy się z wrażliwości, delikatności i szczęścia. Oddalamy się od natury, od swojego źródła.

Jak się uzdrowić?

W książce Beaty Abramczyk dowiesz się przede wszystkim tego, w jaki sposób słuchać swojego ciała, rozumieć wysyłane przez nie sygnały oraz zaakceptować je. To jeden z najtrudniejszych, ale i najważniejszych kroków do uzdrowienia siebie. Co ważne, choć autorka stawia na naturę, jogę i spokojne życie, nie epatuje tym przesadnie. I to może być istotna informacja dla tych osób, które dopiero szukają swojej ścieżki i jeszcze nie do końca rozumieją, że można inaczej funkcjonować.

Książka jest napisana językiem przystępnym dla osób, które dotychczas nie interesowały się praktyką ciała ani nie szukały odpowiedzi na to, dlaczego czują się coraz gorzej. Sięgając po tę pozycję nie sposób również nie zauważyć wydania. Piękna, duża czcionka, liczne zdjęcia autorki oraz przyrządzanych przez nią potraw, kolorowe strony – to wszystko sprawia, że książka jest przyjemna dla oka i aż żal ją odkładać. Dlatego jeśli i Ty zastanawiasz się, po jaką lekturę sięgnąć, „Harmonię życia” możesz zamówić tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować