Strona główna » Gdy nic nie cieszy… Książka „W poszukiwaniu sensu”
Poradniki Recenzje

Gdy nic nie cieszy… Książka „W poszukiwaniu sensu”

W poszukiwaniu sensu

Ile razy Ci się zdarzyło, że zadawałeś pytania, które wydawały Ci się fundamentalne, a inni tylko wzruszali ramionami? Jak często miałeś wrażenie, że wciąż o czymś rozmyślasz, ale jesteś w tym osamotniony, bo ludzie wokół nie mają takich refleksji? Jeśli jesteś jedną z nadwrażliwych i dociekliwych osób, to książka „W poszukiwaniu sensu” powinna znaleźć się na liście Twoich pozycji do przeczytania. Dlaczego?

W poszukiwaniu sensu

James T. Webb stworzył książkę, którą warto przytulić do serca i świadomie przeczytać. To jedna z niewielu pozycji, które faktycznie przynoszą ukojenie, dostarczają wiedzy i pokazują, skąd biorą się pewne przemyślenia oraz zachowania. Autor skupił się na idealistach, osobach wrażliwych, refleksyjnych i dociekliwych, które wciąż mają poczucie, że wiedzą lub robią zbyt mało. Wykazał, że stanowią one pewien procent społeczeństwa i zawsze tak było. Bardzo często są wybitnymi jednostkami, które czują, że nie potrafią nie działać i nie pracować dla dobra ogółu.

Niestety zbyt częste rozmyślania mogą prowadzić również do depresji egzystencjalnej. Jak żyć i cieszyć się chwilą, gdy wokół piętrzy się tyle problemów, a ja nie znam odpowiedzi na najważniejsze pytania? Taki stan może przytłoczyć niejednego. Dlatego jeśli czujesz, że ostatnio w Twojej głowie kłębi się zbyt wiele myśli, to chyba pora zwolnić i sięgnąć po dobrą książkę. Czego się z niej dowiesz?

Tu poszukasz wskazówek

Choć nikt nie udzieli Ci odpowiedzi na fundamentalne pytania, to jednak może podpowiedzieć, jak żyć, by umieć poradzić sobie z tą niewiedzą. Nie jesteś pierwszym idealistą, który chodzi po tym świecie. Nie Ty pierwszy mierzysz się ze swoją dociekliwością. Jeśli jesteś taką osobą, to prawdopodobnie jesteś bardzo dobrym i empatycznym człowiekiem. I to jest wspaniała informacja, bo dzięki temu jesteś w stanie przekuć swoje przemyślenia w działania.

W dzisiejszym świecie osoby wrażliwe i refleksyjne często czują się rozczarowane. Dlatego „W poszukiwaniu sensu” pomaga odnaleźć samego siebie w duchowym kryzysie. Z tej książki dowiesz się, skąd bierze się idealizm i dlaczego masz w sobie nieustanną potrzebę, by wiedzieć więcej. Zrozumiesz, czym jest depresja i rozczarowanie, czym jest sens życia oraz jak rodzi się samoświadomość i samoakceptacja. Dzięki tej lekturze nauczysz się również ponownie cieszyć rzeczywistością, poznasz metody, które ułatwią Ci spokojne życie oraz odkryjesz własną drogę i nauczysz się żyć szczęśliwe.

I może to brzmi nieco górnolotnie, ale naprawdę ma sens. To książka, która ukołysze w ramionach każdego zrozpaczonego, zagubionego i niepewnego. Rewelacyjna pozycja z masą odpowiedzi, historii i wskazówek. Czytając ją możesz poczuć, jakby autor pisał wprost o Tobie. I dobrze, bo właśnie dla takich osób są takie pozycje. Odkryj, że swoją wrażliwość możesz przekuć w siłę. Jeśli więc zainteresowała Cię ta pozycja, znajdziesz ją tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować