Strona główna » Wyjątkowe książki od Agnieszki Maciąg. Spakuj je do wakacyjnej torby
Polecenia Poradniki

Wyjątkowe książki od Agnieszki Maciąg. Spakuj je do wakacyjnej torby

Książki Agnieszki Maciąg

Agnieszka Maciąg pisze tak, jakby tuliła. Każda jej książka jest przepełniona ciepłem, czułością, szacunkiem i miłością wobec drugiego człowieka. I gdy te hasła mogą wydawać się nieco infantylne i nierealne, to jednak w przypadku tej autorki się sprawdzają. Trudno stwierdzić, czy to lekkość, z którą płynie Maciąg przez życie czy może zdolność doboru słów. Jedno jest za to pewne – te książki przyniosą ukojenie, masę ciepła i prawdopodobnie wiele wniosków. Spakuj je więc do wakacyjnej torby, bo urlop to dobry moment na to, by przeczytać jej książki i wynieść z nich to, co do Ciebie przemówi.

„Dziennik radości”

Dziennik radości Agnieszka Maciąg

W tej książce Agnieszka Maciąg pokazuje, że do przeżycia największych życiowych zawirowań potrzebujesz wolności, która może narodzić się tylko w Twoim wnętrzu. By Ci to udowodnić, autorka wraca wspomnieniami do trudnych wydarzeń ze swojego życia. Wspomina kryzys gospodarczy, ogromną inflację czy wypadki samochodowe, które porządnie wstrząsnęły posadami jej świata i uświadomiły, że to, co na zewnątrz potrafi bardzo łatwo zburzyć pozornie poczucie bezpieczeństwa. Dlatego tak ważne jest, by to w samej sobie poszukać prawdziwej wolności i przekonać się, że szczęście możesz zapewnić sobie sama. Jak to zrobić? Przez tę podróż przeprowadzi Cię Maciąg w swojej książki. I nie, to nie są mrzonki. Przeczytaj i przekonaj się, że swój stosunek do otaczającego świata można zmienić, a to przynosi wiele lekkości.

„Pełnia życia”

Pełnia życia

Jak często masz wrażenie, że Twoje pozornie udane i poukładane życie wcale nie jest udane i szczęśliwe? Niestety wiele osób przeżywa podobne rozterki. Nawiązuje do tego także autorka, wspominając, że jej niegdysiejsza kariera mogła być spełnieniem marzeń niejednej osoby. Maciąg była supermodelką, zagrała w filmie, nagrała płytę, była dyrektor kreatywną najsłynniejszych odzieżowych marek. A mimo to odczuwała wewnętrzną pustkę. Na zewnątrz szczęśliwa, wewnątrz coraz bardziej wypalona. Postanowiła więc zmienić praktycznie wszystko. Zrezygnowała z lukratywnej kariery, by zwrócić się ku swojemu wnętrzu. Wyciszyła się, zaczęła medytować, chciała lepiej poznać naturę. I ta podróż zabrała ją tam, gdzie jest teraz – spokojna, spełniona, wreszcie pogodzona ze sobą. „Pełnia życia” może więc stanowić inspirację i bodziec do tego, by uwierzyć i iść za głosem swojego serca.

„Dobrostan”

Dobrostan

Gdy narzekamy, nasze myśli ukierunkowują się głównie na to, jak nam jest źle, czego nie mamy i jak bardzo czujemy się wypaleni… Tak zawężona perspektywa uniemożliwia nam wsłuchanie się w siebie i dostrzeżenie, że wokół nas nie dzieją się tylko złe rzeczy. Ta książka jest takim prztyczkiem do tego, by raz na zawsze przestać doszukiwać się braków i zacząć doceniać obfitość. Maciąg pokazuje, jak zadbać o to, by Twój umysł był spokojny, wyciszony i otwarty na dobro, które dzieje się wokół niego. Bycie na „nie” sprawia, że na co dzień źle czujesz się we własnej skórze i prawdopodobnie bardziej skupiasz się na cudzych, a nie swoich oczekiwaniach. Ta książka może zmienić perspektywę.

„Miłość. Ścieżki do wolności”

 Miłość Ścieżki do wolności

Ta książka jest bardzo, bardzo ważna, ponieważ pokazuje, jak istotne jest pielęgnowanie miłości własnej. Maciąg wskazuje, że Twoja wartość nie jest uzależniona od tego, z jakim człowiekiem pozostajesz w związku i czy w ogóle z kimkolwiek jesteś. Każdy człowiek jest ważny, a tylko szacunek do siebie, troska o własne potrzeby oraz niezależność emocjonalna sprawią, że poczujesz się wreszcie kompletna i wystarczająca. By móc mądrze i dojrzale kochać innych, najpierw trzeba odkryć i pokochać samego siebie. I właśnie do tego zachęca nas autorka. Pokazuje, że kochać siebie oraz innych można na wiele sposobów, a to słowo nie jest tylko pustym frazesem.

„Twoja wewnętrzna moc”

 Twoja wewnętrzna moc. Jak żyć dobrze w niespokojnych czasach

To książka, która pojawiła się w księgarniach w czasie szalejącej pandemii. Maciąg udowodniła w niej, jak wiele osób straciło grunt pod nogami, gdy firmy zostały zamknięte, a restauracje były nieczynne. Wtedy też okazało się, że, gdy świat się zatrzymuje, my niekoniecznie potrafimy lub chcemy to zrobić… Będąc uwikłanym w zawieruchy współczesnego świata, nie tak łatwo usłyszeć samego siebie. Co jednak zrobić, gdy wszystko wokół zdaje się walić, a kruche poczucie bezpieczeństwa znika? Po raz kolejny autorka pokazuje, że istotą jest wypracowanie poczucia wewnętrznej wolności, niezależnej od tego, co dzieje się wokół. Ta książka przynosi wiele wniosków dotyczących tempa współczesnych i pokazuje, że to, co z pozoru wydaje się tragedią, czasem staje się najcenniejszą lekcją i szansą na zmianę.

Fenomenalne książki Agnieszki Maciąg znajdziesz tutaj:

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować