Strona główna » Książki, dzięki którym odkryjesz swoją ścieżkę
Polecenia Poradniki

Książki, dzięki którym odkryjesz swoją ścieżkę

Życie każdego z nas to kręta ścieżka. Niektórzy przez większość swojego czasu idą nią pewnie, nie zastanawiając się szczególnie nad podejmowanymi wyborami. Inni zaś czują wątpliwości, nie do końca potrafią określić, czego tak naprawdę pragną. Jednym z lepszych sposobów na poznanie siebie jest czytanie książek. Które z nich mogą Ci pomóc w odnalezieniu Twojej życiowej ścieżki?

„Uwolnij swój talent”

Uwolnij swój talent

Książka Malwiny Faliszewskiej „Uwolnij swój talent. Porzuć walkę ze słabościami i postaw na mocne strony” to praktyczny poradnik, dzięki któremu poznasz swoje umiejętności i odkryjesz, w jakich dziedzinach Twojego życia najbardziej Ci się przydadzą. Autorka pokazuje, że sekretem sukcesów prywatnych i zawodowych jest korzystanie ze swoich talentów. Dowodzi, że każdy z nas je ma, więc wystarczy je odkryć. Niektórzy są rewelacyjnymi organizatorami, inni pewnie wygłaszają monologi, jeszcze inni doskonale odnajdują się w pracy grupowej i łatwo nawiązują nowe znajomości. Dzięki tej książce poznasz sposoby na lepsze zrozumienie siebie i skorzystasz z porad, które pomogą Ci przekuć swoje talenty w konkretne działania.

„Intuicja. Wewnętrzny głos”

Intuicja. Wewnętrzny głos

Nie ma osoby, która nie słyszałaby w swojej głowie podpowiadającego głosiku. U jedynych z nas jest on natarczywy, u innych bardziej spokojny, ale niezwykle pomocny i precyzyjny. Ethan Kross w swojej książce „Intuicja. Wewnętrzny głos – dlaczego ma znaczenie i jak go wykorzystać” korzysta ze swoich doświadczeń oraz odkryć w dziedzinie neurologii i psychologii mózgu. Podpowiada, jak wykorzystując swoją intuicję można podnieść poczucie własnej wartości, wzmocnić pewność siebie i odkryć, na czym nam tak naprawdę w życiu zależy. Lekka, przyjemna książka, z której można wynieść wiele podpowiedzi. Pomaga zrozumieć, czym jest ten uporczywy głosik, który każdego dnia słyszysz w swojej głowie.

„Kurs medytacji”

Kurs medytacji

Medytacja staje się czymś coraz bardziej popularnym. Przestaje wzbudzać skojarzenia związane z ezoteryką, a staje się przydatnym narzędziem służącym do samopoznania, wyciszenia i pracy nad sobą. Dlatego „Kurs medytacji. 21 dni praktyki rozwijającej świadomość” od OSHO jest rewelacyjną propozycją zarówno dla osób doświadczonych w medytacji, jak i tych, którzy nigdy jej nie próbowali. Podpowiedzi od wschodniego mistrza pomogą Ci się uspokoić i wsłuchać w swoje realne potrzeby. W tej pozycji znajdziesz praktykę na każdy dzień. Nie próbuj więc nic wyprzedzać i daj się temu ponieść. Po 3 tygodniach dostrzeżesz zmiany i powoli zaczniesz czuć, że idziesz właściwą ścieżką.

„W poszukiwaniu sensu”

W poszukiwaniu sensu

Sam tytuł tej książki wskazuje, że jest skierowana do wszystkich, którzy właśnie czują, że są w rozkroku i nie mają pojęcia, gdzie iść dalej. James T. Webb w swoim poradniku „W poszukiwaniu sensu. Inspiracje dla wrażliwych, bystrych i dociekliwych” skupia się przede wszystkim na idealistach oraz osobach wysokowrażliwych, które mają poczucie pustki, niespełnienia, często przygnębienia. Autor pokazuje, że to normalne uczucia, które wynikają z mocno rozwiniętej empatii oraz samoświadomości. Jednocześnie tłumaczy, skąd biorą się depresja czy rozczarowanie i próbuje dociec, dlaczego wnikliwe umysły wciąż czują głód wiedzy. Jego podpowiedzi to taki plaster, dzięki któremu zrozumiesz, że Twoje ambicje i rozterki w rzeczywistości nie są problemem, a drogowskazem. Rewelacyjna pozycja, doskonała na chwile, gdy jesteśmy na rozdrożu.

Wspomniane książki znajdziesz tutaj:

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować