Strona główna » Dzieciaki na Piętrze zapraszają na spektakl z Panem Kleksem już we wrześniu
Książki dla dzieci Wydarzenia literackie

Dzieciaki na Piętrze zapraszają na spektakl z Panem Kleksem już we wrześniu

Dzieciaki na Piętrze Pan Kleks

Mimo że od pierwszego wydania „Akademii Pana Kleksa” minęło już blisko 80 lat (1946), książka wciąż zachwyca dzieci i króluje co roku na liście lektur szkolnych. Ostatnio pisaliśmy również o nowej adaptacji filmowej książki Jana Brzechwy, w której w roli Ambrożego Kleksa wcieli się Tomasz Kot. Tym razem mamy dodatkowe wieści dla mieszkańców Poznania i okolic. W pierwszym powakacyjnym miesiącu Estrada Poznańska w ramach projektu kulturalnego Dzieciaki na Piętrze organizuje przedstawienie dla najmłodszych „W pracowni Ambrożego Kleksa”. Zdecydowanie warto się tam wybrać!

Spektakl „W pracowni Ambrożego Kleksa”, który wystawia Teatr Pana O., oparty jest na jednej z najbardziej lubianych od lat lektur szkolnych. Jednak sztuka adresowana jest nie tylko dla dzieci w wieku szkolnym. Mile widziane są już dzieci od 3 roku życia. Między innymi właśnie z myślą o najmłodszych uczestnikach przewidziano niepowtarzalne efekty wizualne, a aktorzy będą wchodzić z widzami w interakcje. Unikalne widowisko teatralne zapowiada się wyśmienicie. Z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci!

Z najważniejszych informacji, bilety można już zakupić na stronie organizatora (estrada.poznan.pl). Cena biletu wynosi 25 zł. Spektakl odbędzie się 10 września 2022 roku o godzinie 16:00 we wspomnianej już Scenie na Piętrze, która znajduje się przy ulicy Masztalarskiej 8 w Poznaniu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie wydarzenia.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować