Strona główna » Douglas Stuart gościem Festiwalu Fabuły 2022 w Poznaniu!
Wydarzenia literackie

Douglas Stuart gościem Festiwalu Fabuły 2022 w Poznaniu!

Douglas Stuart

Fot. Clive Smith/Facebook Zamek Czyta

Jeśli czytaliście bestsellerową i cenioną w literackim świecie powieść „Shuggie Bain”, to nie może Was zabraknąć na spotkaniu z jej autorem. Na szczęście nie musicie szykować paszportów i planować zagranicznej wyprawy. Douglas Stuart – na co dzień mieszkający w Nowym Jorku – pojawi się bowiem na Festiwalu Fabuły w Poznaniu już 25 maja.

Całkiem niedawno wspominaliśmy o nadchodzącej ekranizacji głośnej powieści szkockiego pisarza „Shuggie Bain”. Łamiąca serce historia osadzona w latach 80. w robotniczej dzielnicy Glasgow to literacki debiut Douglasa Stuarta, który pracował nad nią 10 lat. Powieść została przetłumaczona na ponad 30 języków i zachwyciła czytelników na całym świecie. W 2020 roku otrzymała prestiżową Nagrodę Bookera. Z ogromną radością przeczytaliśmy więc oficjalną informację Centrum Kultury ZAMEK o otwartym spotkaniu z pisarzem.

Rozmowa odbędzie się w ramach Festiwalu Fabuły 25 maja o godzinie 19:00 w CK Zamek w Poznaniu. Koniecznie zapamiętajcie tę datę! Jest to niewątpliwie wyjątkowa okazja, by spotkać i posłuchać autora, który napisał genialną powieść nominowaną do wszystkich najważniejszych nagród literackich. Kto nie będzie mógł pojawić się na spotkaniu, może również wysłuchać rozmowy na Facebooku CK ZAMEK i Zamek Czyta. Wiemy już, że rozmowę ze szkockim pisarzem poprowadzi Agnieszka Budnik, natomiast za jej tłumaczenie odpowiada Szymon Nowak.

A jeśli jeszcze nie zdążyliście przeczytać książki Douglasa Stuarta „Shuggie Bain”, koniecznie nadróbcie zaległości przed świetnie zapowiadającym się spotkaniem. Powieść kupicie tutaj.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować