Strona główna » Douglas Stuart gościem Festiwalu Fabuły 2022 w Poznaniu!
Wydarzenia literackie

Douglas Stuart gościem Festiwalu Fabuły 2022 w Poznaniu!

Douglas Stuart

Fot. Clive Smith/Facebook Zamek Czyta

Jeśli czytaliście bestsellerową i cenioną w literackim świecie powieść „Shuggie Bain”, to nie może Was zabraknąć na spotkaniu z jej autorem. Na szczęście nie musicie szykować paszportów i planować zagranicznej wyprawy. Douglas Stuart – na co dzień mieszkający w Nowym Jorku – pojawi się bowiem na Festiwalu Fabuły w Poznaniu już 25 maja.

Całkiem niedawno wspominaliśmy o nadchodzącej ekranizacji głośnej powieści szkockiego pisarza „Shuggie Bain”. Łamiąca serce historia osadzona w latach 80. w robotniczej dzielnicy Glasgow to literacki debiut Douglasa Stuarta, który pracował nad nią 10 lat. Powieść została przetłumaczona na ponad 30 języków i zachwyciła czytelników na całym świecie. W 2020 roku otrzymała prestiżową Nagrodę Bookera. Z ogromną radością przeczytaliśmy więc oficjalną informację Centrum Kultury ZAMEK o otwartym spotkaniu z pisarzem.

Rozmowa odbędzie się w ramach Festiwalu Fabuły 25 maja o godzinie 19:00 w CK Zamek w Poznaniu. Koniecznie zapamiętajcie tę datę! Jest to niewątpliwie wyjątkowa okazja, by spotkać i posłuchać autora, który napisał genialną powieść nominowaną do wszystkich najważniejszych nagród literackich. Kto nie będzie mógł pojawić się na spotkaniu, może również wysłuchać rozmowy na Facebooku CK ZAMEK i Zamek Czyta. Wiemy już, że rozmowę ze szkockim pisarzem poprowadzi Agnieszka Budnik, natomiast za jej tłumaczenie odpowiada Szymon Nowak.

A jeśli jeszcze nie zdążyliście przeczytać książki Douglasa Stuarta „Shuggie Bain”, koniecznie nadróbcie zaległości przed świetnie zapowiadającym się spotkaniem. Powieść kupicie tutaj.

Kasia

Kasia

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować