Strona główna » Festiwalu Słowa im. Jerzego Pilcha Granatowe Góry
Aktualności ze świata książki Wydarzenia literackie

Festiwalu Słowa im. Jerzego Pilcha Granatowe Góry

Fot. https://www.facebook.com/granatowegory/

W dniach 28 do 30 maja odbędzie się Festiwal Słowa im. Jerzego Pilcha Granatowe Góry w Wiśle. To wydarzenie upamiętniające śmierć wielkiego pisarza. Jest to również wyjątkowy weekend dla fanów literatury. Co nas czeka w tym roku?

Granatowe Góry

Literackie wydarzenie odbędzie się w wielu lokalizacjach w Wiśle m.in. w amfiteatrze, Parku Kopczyńskiego oraz bibliotece. Przez te trzy dni będzie się dużo działo. Całość rozpocznie się Prologiem w czwartek 27 maja. Tego dnia premierę będzie miała przygotowywana specjalnie na tę okazję sztuka teatralna, która rozpocznie się o godzinie 19. Od 28 maja czekają nas debaty, warsztaty oraz spotkania autorskie. Ale to nie wszystko. Będzie okazja posłuchania występu na żywo wspaniałego polskiego duetu – Kwiatu Jabłoni!

Wydarzenia ograniczone ilością miejsc, takie jak koncert czy sztuka teatralna, będą płatne.

Wyjątkowi goście

Wśród zaproszonych gości pojawią się m.in. prozaicy tacy jak Szczepan Twardoch, Anna Dziewit-Meller oraz poeci – Bronisław Maj, Jerzy Kronhold. Nie zabraknie znanych reportażystów – Wojciecha Jagielskiego i Filipa Springera. Oprócz tego będzie okazja spotkać literaturoznawców – Michała Rusinka oraz Ryszarda Koziołka. Ponadto zjawi się inny wyjątkowy gość – aktor Robert Więckiewicz. Jak widać, na festiwalu nie zabraknie ciekawych osobowości.

Kim był Jerzy Pilch?

To ceniony pisarz, publicysta, felietonista, dramaturg i scenarzysta filmowy. Jednym z jego dzieł jest dobrze znana wszystkim powieść Pod Mocnym Aniołem. Ponadto był laureatem prestiżowych nagród literackich takich jak Nike czy Nagrody Fundacji im. Kościelskich.

Szczegółowy plan wydarzenia można znaleźć na stronie festiwalu. Wszystkich wielbicieli Jerzego Pilcha oraz literatury gorąco zachęcamy do udziału.

Karolina

Miłością do książek zaraziło mnie starsze rodzeństwo. I trwa ona do dzisiaj. Najchętniej czytam kryminały i thrillery, ale zdarzy się, że wpadnie mi w ręce jakaś obyczajówka. Oprócz fikcji, jestem zmuszona sięgać po akademickie podręczniki, z uwagi na to, że jestem świeżo upieczoną studentką. Dodatkowo z dumą mogę się nazwać kocią mamą, co da się zauważyć po ilości sierści na moich ciemnych ubraniach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować