Strona główna » “Dbaj”. Książka pełna życzliwości i łagodności
Poradniki Zapowiedzi i nowości

“Dbaj”. Książka pełna życzliwości i łagodności

Dbaj

Mogłoby się wydawać, że najbardziej wymagające pory roku już za nami, a my możemy z lekką głową cieszyć się latem. Jednak niezależnie od temperatury i aury za oknem temat dbania o własne samopoczucie powinien być nam bliski przez cały rok. Sama uwielbiam od czasu do czasu sięgać po tego rodzaju literaturę poradnikową, dlatego z radością powitałam w nowościach książkę od Wydawnictwa Literatura. „Dbaj. Jak czule, życzliwie i mądrze zaopiekować się sobą” powinna zawitać na półce każdego, kto z uważnością podchodzi do swojego codziennego życia.

Książka „Dbaj. Jak czule, życzliwie i mądrze zaopiekować się sobą” to dzieło autorki „Powoli” i „Prostota”. Dlatego jeśli kojarzysz te tytuły Brooke McAlary, masz już małą podpowiedź, w jakim nurcie napisany jest i ten poradnik. Ta niespieszna lektura pomoże Ci zatroszczyć się o swój dobrostan i odnaleźć spokój, łagodność do samej/ego siebie oraz czułość. Autorka pokazuje, że obecny świat jak nigdy wcześniej potrzebuje naszej życzliwości i uwagi. Co ciekawe, dbanie o siebie ma korzystny wpływ nie tylko na nasze własne samopoczucie. Wpływa również pozytywnie na relacje z innymi, a nawet pracę, którą codziennie wykonujemy.

Dzięki publikacji „Dbaj” nauczymy się stawiać na spokój, zadbamy o sen i nareszcie odpoczniemy. W końcu tylko zrelaksowany umysł jest otwarty na nowe pomysły, twórcze myślenie i podejmowanie działań. Brooke McAlary przedstawia czytelnikowi dziewięć efektywnych metod dbania o siebie, które zapraszają do naszego życia życzliwość i łagodność. Jej wskazówki pomagają uczynić życie pełniejszym i szczęśliwszym, niezależnie od tego, czy na odpoczynek i pracę nad sobą mamy pół godziny dziennie, a może tylko kilka minut.

Może się wydawać, że dwadzieścia minut to niewiele, ale ostatecznie ten czas decyduje o tym, czy zakończysz dzień bez sił, czy w doskonałej formie.

Chcesz tego lata poznać sztukę prawdziwego relaksu? Koniecznie zajrzyj do książki „Dbaj”. Możesz kupić ją tutaj.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować