Strona główna » Co wiesz o miłości? Recenzja książki “Kochaj najlepiej, jak potrafisz! O sztuce bycia razem”
Polecenia Poradniki Recenzje

Co wiesz o miłości? Recenzja książki “Kochaj najlepiej, jak potrafisz! O sztuce bycia razem”

Kochaj najlepiej, jak potrafisz! O sztuce bycia razem - Stahl Stefanie

Stefanie Stahl nie trzeba nikomu przedstawiać. To fenomenalna psycholożka, terapeutka i autorka kolejnych bestsellerowych książek dotyczących ludzkiej psychiki i drzemiącego w nas potencjału. W „Kochaj najlepiej, jak potrafisz” odsłania przed nami tajniki dotyczące tworzenia zdrowych i szczęśliwych związków. To dobra książka dla tych, którzy wciąż pakują się w toksyczne związki, kochają za mocno lub nie potrafią zbudować trwałej relacji. Okazuje się, że wciąż powielamy pewne schematy i podświadomie przyciągamy konkretny typ osób. Ciekawe, prawda?

Kochaj najlepiej, jak potrafisz!

Każdy z nas ma w sobie swoje wewnętrzne dziecko. Zwykle ma ono kilka lat i dyktuje nam warunki. Nosi w sobie dawne rany i wpływa na nasze obecne postrzeganie świata. Nieważne, czy mamy 20, 50 czy 70 lat – ono wciąż tam jest… Dlatego tak ważne jest zrozumienie samego siebie, odkrycie tego, co wciąż nas rani i próba uporania się z tym. Szczęście to stan, który możemy zapewnić sobie sami. Choć często partnerów traktujemy jako synonim spełnienia, to tak naprawdę źródło radości tkwi w nas.

Jeżeli nie będziemy potrafili dobrze poczuć się we własnej skórze, to i z innymi tak się nie poczujemy. Musimy wziąć odpowiedzialność za swoje uczucia i świadomie z nimi pracować. To, że wciąż pakujemy się w toksyczne relacje wcale nie wynika z faktu, że tylko takich ludzi spotykamy! Coś sprawia, że to właśnie takie układy najmocniej do nas przemawiają. To rany, które najpierw musimy zabliźnić.

Chciałabym sprawić, abyście wzięli kwestię szczęścia w miłości w swoje ręce, a nie biernie czekali, aż wasz partner czy partnerka kiedyś się zmieni lub że do waszych drzwi zapuka ta jedyna i właściwa osoba.

Oczekiwania współczesnego człowieka

Współczesnemu człowiekowi o wiele łatwiej jest podjąć decyzję o rozstaniu. Nie chcemy tkwić w związkach, w których czujemy się osaczeni czy niespełnieni. Mamy większą świadomość swojej wartości i wiemy, że rozstanie to nie koniec życia, a tylko jeden z jego etapów. Znamy swoje oczekiwania i nie jesteśmy w stanie godzić się na krzywdzące nas układy. Dotyczy to coraz większej liczby osób.

Obecnie wprawdzie pary rozstają się częściej i szybciej, ale nie dlatego, że ludzie nie potrafią już tworzyć związków, tylko dlatego, że zwiększyły się wymagania dotyczące jakości związków.

Jednocześnie wciąż lubimy bajki o królewnie i królewiczu i marzymy o tym, aby i nas spotkała ta jedyna, zapierająca dech w piersi miłość. Czy to jest możliwe? Czy w rzeczywistości takie bajki nie powstają poprzez ciężką i regularną pracę nad relacją? Może to sztuka kompromisów i akceptacji naszych niedoskonałości jest kluczem do sukcesu? Autorka omawia każde z tych zagadnień i próbuje pokazać nam, jak tworzyć trwałe związki i w jaki sposób budować dla nich solidne podstawy.

Większość ludzi nadal chce znaleźć partnera, z którym spędzi życie, a nawet się z nim zestarzeje.

Jak zacząć budować?

To chyba jedno z najważniejszych pytań, na jakie odpowiada Stefanie Stahl. Wiele miejsca w książce poświęca omawianiu naszego dzieciństwa oraz relacji z poszczególnymi rodzicami. Pokazuje, w jaki sposób ich motywujące lub negujące zachowania wpływają na nasze poczucie własnej wartości, typ poszukiwanego partnera czy granice, które jesteśmy w stanie postawić. Kluczem do sukcesu staje się pozbieranie się z dawnych ran, przerobienie traum i zostawienie ich za sobą. Raz na zawsze musimy rozprawić się z tym, co bolesne, by móc iść dalej. Inaczej wciąż będziemy popełniać te same błędy i problemem nie będą niewłaściwi partnerzy, ale nasz brak umiejętności tworzenia trwałych i szczęśliwych relacji…

Jednocześnie autorka daje nadzieję tym, którzy wciąż mają trudności w miłości. „Kochaj najlepiej, jak potrafisz!” to rewelacyjna książka, która łączy w sobie akceptację i stanowczość. Stefanie Stahl wie, że musimy zrobić krok naprzód, więc popycha nas ku temu. Jednocześnie daleko jej do natarczywości. Jest pełna empatii i mądrości. Dzieli się swoją wiedzą, omawia konkretne przypadki i daje praktyczne wskazówki dotyczące pracy nad sobą. To rewelacyjna książka, którą warto mieć pod ręką. Kto wie, jak wiele razy będziemy chcieli jeszcze z niej skorzystać…

Stabilne związki miłosne leżą w naszej naturze. My, ludzie, jesteśmy tak zaprogramowani, aby nawiązywać bliskie więzi.

Jeśli i Ty chcesz kochać najlepiej, jak potrafisz, książkę Stefanie Stahl możesz kupić tutaj: “Kochaj najlepiej, jak potrafisz”

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować