Strona główna » Co czyni Cię nieszczęśliwym? Książka „Pokochaj siebie”
Polecenia Poradniki Recenzje

Co czyni Cię nieszczęśliwym? Książka „Pokochaj siebie”

Co czyni cię szczęśliwym

Książka „Pokochaj siebie” to już klasyka literatury psychologicznej. Od kilkunastu lat budzi zainteresowanie czytelników z całego świata. Co w niej tak wyjątkowego? Wayne W. Dyer bez ogródek opowiada o tym, co sprawia, że ludzie czują się nieszczęśliwi i w jaki sposób jeszcze bardziej „wkopują się” w poczucie winy i żalu.

Pokochaj siebie

Punktem wyjścia do wszystkich rozważań autora jest stwierdzenie, że ludzie potrafią kontrolować swoje myśli, a to właśnie one są odpowiedzialne za uczucia. Jeśli więc nauczysz się kontrolować myśli, zaczniesz też kontrolować uczucia, które sprawiają, że czujesz się nieszczęśliwy. I wokół tej koncepcji została stworzona cała książka. Co w niej szczególnego? Autor bardzo skrupulatnie przyglądnął się wszystkim sytuacjom i wartościom, przez które ludzie nie potrafią pokochać samych siebie.

Przejęcie kontroli nad sobą zaczyna się do uświadomienia sobie własnych słów i myśli.

Książka kieruje czytelnika ku samorozwojowi. Pokazuje, że siłą woli, analizowaniem i kontrolowaniem swoich myśli można zdziałać cuda. Oczywiście to brzmi przyjemnie, trudnej jednak wziąć sobie rady do serca i zacząć wcielać je w życie. A to bardzo ważne, ponieważ niska samoocena, kompleksy, brak wiary w swoje możliwości czy brak tolerancji prowadzą nas do coraz większej rozpaczy i wpędzają w poczucie apatii i nieszczęścia.

Pamiętaj, że jedynym dowodem na istnienie życia jest rozwój, a zaniechanie rozwijania się w pełnowartościową, darzącą się miłością osobę, to dokonanie wyboru czegoś na podobieństwo śmierci.

Co czyni Cię nieszczęśliwym?

By zrozumieć, czym jest dla Ciebie szczęście, najłatwiej odkryć kontrasty. Widząc, co Cię przygnębia i stresuje, zaczynasz rozumieć, jakie życie byłoby dla Ciebie spełnieniem pragnień. Tylko sęk w tym, że niezależnie od miejsca, w którym się znajdziesz oraz ludzi, którzy będą Cię otaczać zawsze będziesz ze sobą, swoimi emocjami i myślami. Dlatego tak ważne jest to, aby przestać rozpamiętywać i dać sobie wybaczenie wszystkich popełnionych błędów. Równie trudnym, ale ważnym zadaniem jest zaniechanie zamartwiania się. Dopóki będziemy zastanawiać się, co wydarzy się jutro, nie będziemy żyć obecnym życiem.

To nie przeżycia teraźniejszości doprowadzają ludzi do szaleństwa, ale żal za czymś, co się wydarzyło wczoraj, i strach przed tym, co może przynieść jutro.

Książka „Pokochaj siebie” to świetna pozycja zarówno dla poszukujących, jak i tych, którzy chcą lepiej poznać samego siebie. Jeśli czujesz, że od jakiegoś czasu Twoją głowę zaprzątają niepokojące myśli lub widzisz, że zgubiłeś radość życia najwyższa pora przyjrzeć się temu. Im dłużej będziesz zwlekać, tym bardziej zmarnujesz swój czas. A szkoda, bo warto żyć życiem, które się lubi i którego się pragnie. Tak, możesz je mieć, jeśli się na to zdecydujesz, bo według autora szczęście nie jest czymś, co przychodzi z zewnątrz, ale staje się efektem sumiennej pracy z samym sobą.

Wybór należy do ciebie. Nie musisz wiedzieć, dokąd idziesz, tak długo, jak długo posuwasz się po swojej drodze.

Książkę “Pokochaj siebie” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować