Strona główna » „166 ciekawostek o mózgu” dla Twojego dziecka
Książki dla dzieci Polecenia

„166 ciekawostek o mózgu” dla Twojego dziecka

„166 ciekawostek o mózgu” dla Twojego dziecka

Ludzki mózg jest fascynujący. Nawet osoby, które na co dzień nie interesują się nauką, chętnie słuchają tych, którzy zgłębiają wiedzę i dzielą się ciekawostkami. Niestety schody rozpoczynają się wtedy, gdy zaczynamy próbować zrozumieć złożone procesy chemiczne czy nazywać konkretne elementy w mózgu. Co więc ma powiedzieć maluch, dla którego to zagadnienie również jest interesujące, ale jeszcze trudniejsze? Z pomocą przychodzi Marta Maruszczak i jej fascynująca książka „166 ciekawostek o mózgu”.

166 ciekawostek o mózgu

Poznając swoje ciało, poznajemy siebie. Rozumiejąc zachodzące w nim procesy, łatwiej pojąć, czego nasz organizm potrzebuje oraz z czego wynikają konkretne rzeczy. Trudno więc się dziwić, że książka Marty Maruszczak zachwyca. W końcu wprowadzając dziecko w świat nauki, można rozwinąć także i siebie. Tak tak, niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto bez zastanowienia umiałby wymienić przynajmniej 20 ciekawostek dotyczących pracy mózgu. Niewykonalne, prawda?

Książka składa się z zabawnych, intrygujących, zaskakujących, niewiarygodnych i przerażających informacji, które pokazują mózg w zupełnie nowym świetle. Czytając ją z dzieckiem, i Ty zaczniesz poznawać nowe rzeczy i odkryjesz, że literatura dla najmłodszych ma też coś dla Ciebie. Książkę możesz czytać na wyrywki, codziennie jedną ciekawostkę, jak i od początku do końca. Jedno jest pewne – to taka pozycja, po którą chce się sięgnąć nieraz.

Autorka książki jest biolożką i antropolożką, i pomimo ogromnej wiedzy związanej z medycyną zdecydowała związać się z dziennikarstwem. W efekcie tworzy fenomenalne treści przeznaczone dla osób łaknących wiedzę. Napisała ponad 25 tytułów i wiele z nich jest skierowanych do najmłodszych czytelników. W książce znajdziesz również ilustracje przygotowane przez Bognę Brewczyk, projektantkę graficzną tworzącą kolaże i niebanalne projekty. Dzięki temu książka nie tylko dostarcza wielu intrygujących informacji, ale i cieszy oko najmłodszych.

„166 ciekawostek o mózgu” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować