Strona główna » Artur Domosławski laureatem Nagrody Juliusz za biografię “Wygnaniec. 21 scen z życia Zygmunta Baumana”
Aktualności ze świata książki Biografie

Artur Domosławski laureatem Nagrody Juliusz za biografię “Wygnaniec. 21 scen z życia Zygmunta Baumana”

Artur Domosławski laureatem Górnośląskiej Nagrody Juliusz za najlepszą biografię wydaną w 2021 roku

Znamy najlepszą biografię ubiegłego roku napisaną i wydaną w języku polskim. W tegorocznej siódmej już edycji Górnośląskiej Nagrody Literackiej Juliusz zwyciężył Artur Domosławski dzięki książce „Wygnaniec. 21 scen z życia Zygmunta Baumana”.

Podczas uroczystej gali Górnośląskiej Nagrody Literackiej Juliusz, która odbyła się w Teatrze Ziemi Rybnickiej 15 października, kapituła konkursowa ogłosiła tegorocznego laureata. Nagrodę otrzymał Artur Domosławski za biografię wybitnego polskiego socjologa Zygmunta Baumana. Pisarz otrzymał statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 50 tys. złotych.

Książka „Wygnaniec. 21 scen z życia Zygmunta Baumana” ukazała się w 2021 roku nakładem Wydawnictwa Wielka Litera. Na 900 stronach dziennikarz, reportażysta opowiada o życiu polskiego filozofa i socjologa, którego postać do dziś dzieli polskie społeczeństwo. Przypomnijmy, że Artur Domosławski jest również autorem głośnej, kontrowersyjnej biografii „Kapuściński non-fiction”. W 2010 roku został wybrany Dziennikarzem Roku (nagroda Grand Press). Za książkę „Wykluczeni” był nominowany do Nagrody Literackiej Nike.

Nagrodzoną biografię Artura Domosławskiego „Wygnaniec. 21 scen z życia Zygmunta Baumana” kupisz TUTAJ.

Kasia