Strona główna » 18 lipca – 65 urodziny Katarzyny Grocholi. Nieśmiertelne książki pisarki
Ciekawostki Literatura obyczajowa

18 lipca – 65 urodziny Katarzyny Grocholi. Nieśmiertelne książki pisarki

Grafika: https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Katarzyna_Grochola.jpg

Chyba nie ma w Polsce czytelnika, który by nie słyszał o wyjątkowych powieściach Katarzyny Grocholi. Autorka książek obyczajowych obchodzi 18 lipca swoje 65 urodziny. Z tej okazji mamy dla Ciebie przypomnienie trzech nietuzinkowych pozycji, przy których spędzisz przyjemne popołudnia. Książki Grocholi sprzedały się w nakładzie przekraczającym już 4 miliony sztuk, a pisarka nie ustaje w swoich działaniach i wciąż tworzy dla nas kolejne rozdziały.

Zranić marionetkę

„Zranić marionetkę” to pierwszy kryminał autorki tworzącej głównie obyczajówki. W książce poznajemy Natana oraz młodą antropolożkę, która pisze pracę doktorską dotyczącą samobójstw. Początkowo dowiadujemy się, że w luksusowym apartamencie odnaleziono ciało biznesmena. Wszystko wskazuje na to, że sam odebrał sobie życie. Jednak wraz z rozwojem akcji pojawiają się kolejne zgony i zdaje się, że stoi za nimi morderca. Para śledczych próbuje rozwikłać zagadkę, zagłębiając się jednocześnie w meandry swojej przeszłości i walcząc z jej demonami.

Ta książka to rewelacyjna zmiana w prozie Grocholi, która pokazuje, że gatunek nie ma dla niej znaczenia. Mistrzowsko opisuje ludzkie emocje, życiowe zawirowania i niuanse, które niejeden mógłby przegapić. To wspaniała powieść o dobru i złu, które siedzi w każdy z nas. Dlatego jeśli nie lubisz obyczajówek, a kochasz kryminały, to możesz poznać autorkę dzięki tej książce.

Serce na temblaku

Na początku XXI wieku Grochola wykreowała postać Judyty, której losy śledziły czytelniczki z całego kraju. Pomimo upływu lat te książki wciąż zachwycają. „Serce na temblaku” przedstawia losy bohaterki oraz jej nastoletniej córki. Judyta odnalazła wreszcie szczęście u boku nowego ukochanego, Adama. Wraz z nim i córką mieszka w domku pod Warszawą. Wreszcie po życiowych zawirowaniach odnalazła spokój. Jednak byłoby zbyt pięknie, gdyby sielanka trwała bez końca. Judyta uczy się tolerancji, walczy o swoje uczucia, próbuje uporać się z zazdrością i kompleksami. Jest kobietą z krwi i kości, z którą chętnie poszłoby się na kawę.

Choć „Serce na temblaku” jest kontynuacją „Nigdy w życiu”, książkę można czytać nie znając pierwszej części (ale warto po nią sięgnąć 😊). To lekkie i dowcipne obyczajówki, doskonałe na wakacyjny wyjazd.

Pocieszki

„Pocieszki” to taki plaster dla wszystkich, którzy mają gorszy dzień i potrzebują utulenia. Katarzyna Grochola przygotowała dla nas 52 historie, czyli dokładnie tyle, ile tygodni w roku. Pokazuje, że nawet deszczowe poranki i ponure dni mają znaczenie i wcale nie muszą być takie złe. Po książkę możesz sięgać raz w tygodniu i czerpać z niej radość, jak i przebrnąć przez nią jednym tchem. Co ciekawe, niektóre z opowiedzianych przez autorkę historii wydarzyły się naprawdę. To pozycja dla wszystkich, którzy potrzebują bodźca do wywołania uśmiechu.

Jeśli zainteresowały Cię nasze propozycje, znajdziesz je tutaj:

A Pisarce z okazji urodzin życzymy wielu inspiracji, satysfakcji życiowej i uśmiechu na twarzy. Prosimy o więcej wspaniałych, rozgrzewających powieści, bo je uwielbiamy. 😊

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować