Strona główna » „Życzę szczęścia! Paradoksy, dzięki którym zastanowisz się, co w życiu ważne i pożądane”
Poradniki Zapowiedzi i nowości

„Życzę szczęścia! Paradoksy, dzięki którym zastanowisz się, co w życiu ważne i pożądane”

O tym, co daje człowiekowi szczęście ludzie dyskutują od zarania dziejów. Niektórzy uważają, że to rodzina i obecność ukochanych osób przy boku. Inni sądzą, że pieniądze, kariera i finansowa stabilizacja. Są i tacy, którzy szczęścia upatrują w podróżach i szeroko rozumianej wolności. Jakie jest Twoje zdanie i czy faktycznie czujesz się szczęśliwym człowiekiem?

„Życzę szczęścia!”

Piotr Michoń w swojej najnowszej książce (premiera 27 września) stara się odnaleźć odpowiedź na pytanie, czym jest szczęście, jakie czynniki się na niego składają oraz dlaczego tak mało osób jest w stanie powiedzieć, że czuje się szczęśliwymi. Autor dostrzega, że nasze życie składa się z paradoksów. Pokazuje, że dążenie do pomnażania majątku, małżeństwa, powiększania rodziny, podróżowania czy budowania domu sprawia, że w rzeczywistości możemy czuć się coraz bardziej przybici, wypaleni i w efekcie nieszczęśliwi, choć rzekomo to właśnie to ma przynosić nam spełnienie.  Autor zaczyna się zastanawiać się, czy aby na pewno postępujemy we właściwy sposób? A może ludzie powinni działać odwrotnie, by poczuć przynajmniej namiastkę pełni radości?

Trochę przewrotnie Michoń zastanawia się, czy w związku z tak różnorodnymi emocjami ludzie na pewno powinni dążyć do szczęścia. Jego tezy są zaskakujące, ale zdecydowanie przykuwają uwagę, zatrzymują i zachęcają do przyjrzenia się własnemu życiu i swoim priorytetom. Ta książka zakrawa o filozoficzną dyskusję prowadzoną z wolna przy kawie ze swoim ulubionym przyjacielem. Trudny temat został przedstawiony w lekki, momentami wręcz humorystyczny sposób. Jeśli lubisz taki typ literatury i chętnie oddajesz się różnym rozmyślaniom, to ta pozycja powinna przykuć Twoją uwagę.

Książkę „Życzę szczęścia! Paradoksy, dzięki którym zastanowisz się, co w życiu ważne i pożądane” już w przedsprzedaży znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować