Strona główna » Znajdziesz w sobie siłę. Recenzja książki „Wpadka roku” Gabrieli Gargaś
Literatura obyczajowa Polecenia Recenzje

Znajdziesz w sobie siłę. Recenzja książki „Wpadka roku” Gabrieli Gargaś

Wpadka roku - Gabriela Gargaś

Gabriela Gargaś nie daje o sobie zapomnieć. 28 kwietnia 2022 miała miejsce premiera jej najnowszej powieści „Wpadka roku”. Po raz kolejny autorka zachwyca, bawi do łez i zwraca uwagę, jak nieprzewidywalne jest życie. Tytułowa wpadka to nic innego jak… ciąża! Jednak okazuje się, że nasza dojrzała bohaterka nie jest jedyną kobietą, która spodziewa się dziecka. Od tej książki czeka Cię emocjonalny zawrót głowy. Czasem zaśmiejesz się do łez, innym razem głębiej westchniesz.

Wpadka roku

Główna bohaterka utworu to Tatiana. Prowadzi dobre życie. Ma dwóch synów – jednego dorosłego, drugiego zaczynającego dorastać. Pracuje jako freelancer, żyje w udanym związku. Pewnego dnia odkrywa, że jest w ciąży. To zupełnie nieplanowany zwrot akcji, którego się nie spodziewała. Próbuje jednak przełknąć tę nowinę i oswoić z nią swoich bliskich. Okazuje się jednak, że jednocześnie zostanie i mamą i babcią! Tak, z tym Tatiana ma się ciężko pogodzić. W końcu wciąż jest młodą kobietą, sama po raz kolejny będzie rodzić, a bycie babcią wydaje się takie… postarzające.

I nic w życiu nie jest łatwe, i może to jest istotą piękna.

Kobieta jest bardzo zżyta ze swoją przyjaciółką artystką, która sama nie ma lekko. Wchodzi w konflikt z nowym szefem, ewidentnie za sobą nie przepadają, ponadto w jej życiu uczuciowym dochodzi do różnych zawirowań. Kobieta próbuje się w nich odnaleźć i jednocześnie stara się wspierać swoją ciężarną znajomą.

Złote myśli

Miłośnicy cytatów nie mogą pominąć książki Gargaś ze względu na jej pouczające, życiowe cytaty. Po raz kolejny autorka zamieściła w książce złote myśli, które warto zanotować i zerkać do nich, gdy na horyzoncie pojawią się chmury. Nie brak też humoru, dowcipnych dialogów czy komicznych sytuacji. I to jest wyjątkowe. Kobiecym okiem patrzymy na życiowe zawirowania i codzienne problemy i nierzadko się przy nich bawimy. W końcu kto stworzy bardziej śmieszną sytuację dotyczącą kobiecych humorów jeśli nie kobieta? Ten dystans jest ciekawy. Warto śmiać się z siebie i dostrzegać swoje wady.

Ponoć różnica między terrorystą a wściekłą kobietą jest taka, że z terrorystą można negocjować.

Oczywiście obok zabawnych scen i pozornie zwykłych relacji bohaterowie podejmują ważne życiowe decyzje. Tatiana daje się poznać nie tylko jako koleżanka, ale i odpowiedzialna matka oraz empatyczna teściowa. Stara się odkryć siebie w dojrzałym macierzyństwie i próbuje dojrzeć do roli młodej babci. Jednocześnie jej przyjaciółka rozwija się, zaczyna stawiać swoje granice i odkrywa, czego chce od życia. Autorka wykreowała radosne i wartościowe kobiety, z którymi chciałoby się pójść na kawę. Niektórzy wręcz wydają się zbyt mili, ale można na to przymknąć oko – w końcu w tym też tkwi urok książek Gargaś.

Nic, tylko zapakować do torby i zabrać powieść ze sobą na wakacje. Spędzisz z nią wspaniałe popołudnie! Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, możesz kupić ją tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować