Strona główna » Zaproś dziecko do świata nauki. „Nazywam się Albert Einstein”
Książki dla dzieci Polecenia Zapowiedzi i nowości

Zaproś dziecko do świata nauki. „Nazywam się Albert Einstein”

Chyba nie ma człowieka, który nie znałby jednego z najsłynniejszych fizyków XX wieku. Albert Einstein zasłynął jako twórca teorii względności, a jego dokonania są do teraz omawiane przez współczesnych naukowców. Kocha go także popkultura, tworząc memy i koszulki z popularnym zdjęciem starszego Einsteina z wystawionym językiem. Do lepszego poznania mężczyzny zaprasza nas seria „Nazywam się…”, która we wspaniały sposób zabiera dzieci do świata nauki, omawia najważniejsze zagadnienia i przybliża życiorys wybitnych postaci.

Nazywam się Albert Einstein

24 lipca w księgarniach pojawiła się wyjątkowa pozycja dla najmłodszych, która pokazuje im naukę w ciekawy i fascynujący sposób. Albert Einstein został ogłoszony człowiekiem XX wieku przez magazyn „Time”. Był wybitną postacią, która pomimo początkowych problemów w nauce bardzo szybko zaczęła pojmować trudne zagadnienia związane z fizyką. Zainteresował się światłem, elektrodynamiką, energią, czasem czy przestrzenią. Za swoje prace był nagradzany i jego odkrycia wciąż są aktualne. Był jedną z osób, które w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju nauki i rozumienia praw fizyki.

Jednocześnie fizyka jest jedną z tych dziedzin, które większości osób wydają się zbyt trudne, abstrakcyjne lub nudne. Dlatego też propozycja od Wydawnictwa Media Rodzina może być ciekawym wstępem do nauki dla malucha. Pokaż mu, że tym można się bawić! Oczywistym atutem tej pozycji są kolorowe grafiki i ciekawostki z życia Einsteina przeplatane informacjami dotyczącymi nauki. Jest lekko, zabawnie i rozwijająco.

Jeśli zainteresowała Cię ta książka, już dziś możesz kupić ją tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować