Strona główna » Thrillery. Te książki zabierz ze sobą na wakacje
Polecenia Thriller

Thrillery. Te książki zabierz ze sobą na wakacje

Wakacje trwają w najlepsze, a to oznacza, że w Twojej walizce nie może zabraknąć wciągających książek, przez które zarwiesz noc. Już my dobrze wiemy, że co jak co, ale thrillery potrafią przyprawić o gęsią skórkę i skutecznie wcisnąć w fotel. Niektóre przynoszą tak intensywne doznania, że nie sposób się od nich oderwać, dopóki nie poznamy zakończenia. Jeśli i Ty masz ochotę na naprawdę dobre thrillery, to przygotowaliśmy dla Ciebie 4 wakacyjne propozycje. Szykuj się na emocjonalny rollercoaster.

Już mnie nie oszukasz

Harlan Coben nie bez powodu jest nazywany mistrzem grozy. Tworzy takie książki, że trudno nie wstrzymywać oddechu w trakcie ich czytania. „Już mnie nie oszukasz” zabiera nas do świata, w którym Maya Stern, była oficer sił specjalnych powraca do domu po misji w Iraku. Troszcząc się o bezpieczeństwo swojej dwuletniej córeczki montuje w domu kamerę, by sprawdzać, jak zachowuje się opiekunka pod jej nieobecność. Pewnego razu urządzenie rejestruje, że dziewczynka bawi się z ojcem. Tylko sęk w tym, że niedawno jej ojciec zmarł, a Maya sama była na jego pogrzebie. Nie rozumiejąc, jak to możliwe, że jej nieżywy mąż pojawia się w domu próbuje rozwikłać tajemnicę jego morderstwa. I tak krok po kroku dawkuje nam informacje, w które aż trudno uwierzyć. Jedno jest pewne – od tej książki się nie oderwiesz.

Krucyfiks

„Krucyfiks” był debiutem literackim Chrisa Cartera i trzeba przyznać, że bardzo udanym. Pisarz już od lat zaskakuje bardzo mocnymi thrillerami. Wykreował w nich postać ponadprzeciętnego detektywa, który już w wieku 23 lat zdobył doktorat i obecnie pracuje przy śledzie dotyczącym niezwykle brutalnego morderstwa. Sprawca zostawił na ciele ofiary znak, który sugeruje, że kiedyś Robert Hunter złapał niewłaściwą osobę. Seryjny i bardzo brutalny morderca powrócił, ukazując opieszałość policji i wyłapując kolejne ofiary. Kat wciąga detektywa w swoją chorą grę, a im dalej w las, tym więcej ciemnych ścieżek. Rewelacyjny thriller ze świetnie wykreowanymi bohaterami. Jeśli jeszcze nie znasz prozy Cartera, koniecznie zabierz ze sobą tę książkę.

Inferno

Książki Dana Browna zachwyciły czytelników już kilkanaście lat temu, a część z nich doczekała się swoich adaptacji filmowych. Autor zabiera nas do świata, w którym bawi się historią, przesądami i na swój sposób je przeinacza. W książce pojawia się Robert Langdon, światowej sławy specjalista od symboli, który budzi się w szpitalu i nie ma pojęcia, dlaczego tam się pojawił. W swojej marynarce znajduje nieznany sobie przedmiot. Gdy odzyskuje przytomność ktoś chce go zabić. Dzięki pomocy młodej lekarki specjalista pośpiesznie ucieka ze szpitala i wyrusza śladem wskazówek z poematu Dantego. Gdy lubisz książki z pogranicza nauki, zagadek i niebezpieczeństwa, to ta Ci się spodoba.

Na skraju załamania

B.A. Paris tworzy takie książki, przy których skóra cierpnie, a po ich przeczytaniu czujemy ulgę, że mamy to za sobą… Jednocześnie trudno oderwać się od nich i aż robi się żal, że historia dobiegła końca. W „Na skraju załamania” poznajemy Cass, która wraca do domu w trakcie straszliwej ulewy. Jedzie słabo oświetloną drogą wiodącą przez las i nagle widzi samochód, w którym ktoś czeka. Z jednej strony zastanawia się nad pomocą kobiecie, której prawdopodobnie zepsuło się auto. Z drugiej wie, że jest późno i to może być zasadzka. Boi się, więc szybko wraca do domu. Następnego dnia dowiaduje się, że ta kobieta została zamordowana, a ona była prawdopodobnie ostatnią osobą, która widziała ją żywą. Możliwe, że wie o tym również morderca… Tak rozpoczyna się seria dziwnych wydarzeń, głuchych telefonów oraz coraz częstszych zaników pamięci bohaterki. Kto za tym stoi? Ta książka jest tak zaskakująca i przerażająca, że aż człowiek cieszy się, że to tylko fikcja. Gdy lubisz thrillery, koniecznie po nią sięgnij.

A jeśli zainteresowały Cię nasze propozycje, znajdziesz je tutaj:

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować