Strona główna » Wyrusz z Kicią Kocią na “Spacer po mieście”!
Książki dla dzieci Zapowiedzi i nowości

Wyrusz z Kicią Kocią na “Spacer po mieście”!

Spacer po mieście

Anita Głowińska nie zawodzi swoich małych czytelniczych fanów. Nowa książeczka z serii Kicia Kocia pojawi się jeszcze podczas tegorocznych wakacji! Tym razem będzie to połączenie przyjemnego z pożytecznym czyli już trzecia książka, w której dzieci zetkną się z angielskim. „Spacer po mieście. A walk in the city” zaprasza więc maluchy na wspólną przechadzkę i naukę angielskich słówek.

Najnowszy tytuł „Spacer po mieście. A walk in the city” ukazuje się w serii Akademia Kicia Koci, więc zawiera również edukacyjny komponent. Kicia Kocia i Pacek planują spacer po mieście, dlatego proponowane słowa i wyrażenia w języku angielskim dotyczą najbliższego otoczenia. W książce pojawiają się nie tylko pojedyncze słowa, ale również pełne komunikaty. Podczas czytania kolejnych przygód ulubionej kotki z literatury dzieci uczą się języka obcego w sposób naturalny i intuicyjny. A przy okazji odkrywają, jak ciekawy jest świat wokół nich.

Premiera książeczki „Spacer po mieście” od Wydawnictwa Media Rodzina zapowiedziana jest na 24 sierpnia. Ale tytuł możesz zamówić już teraz w ramach przedsprzedaży! Nowej Kici Koci szukaj tutaj.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować