Strona główna » Wyjątkowa wydawnicza nowość. „Śluby (nie)posłuszeństwa. Prawdziwe życie zakonnic”
Polecenia Reportaże

Wyjątkowa wydawnicza nowość. „Śluby (nie)posłuszeństwa. Prawdziwe życie zakonnic”

Śluby (nie)posłuszeństwa

Życie w zakonach dziwi, przeraża, fascynuje. Niektórzy ludzie nie są w stanie zrozumieć, dlaczego są osoby, które decydują się na porzucenie szans na założenie rodziny, pracę czy wolność i wybierają codzienność w zamknięciu i podporządkowaniu. Są jednak i tacy, którzy dostrzegają sens w powołaniu i w imię wiary potrafią wiele uczynić. I właśnie temu zagadnieniu jest poświęcona książka Justyny Dżbik-Kluge „Śluby (nie)posłuszeństwa. Prawdziwe życie zakonnic”.

„Śluby (nie)posłuszeństwa”

Autorka książki jest zdeklarowaną ateistką, matką dwóch nieochrzczonych dzieci oraz żoną bez ślubu religijnego. Stara się podejść do tematu życia w zakonie w sposób praktyczny, jak kobieta, która próbuje zrozumieć drugą kobietę. Nie ma w tej książce prób przemycenia indoktrynacji religijnej czy własnych, duchowych przemyśleń. I dzięki temu ta wydawnicza nowość zasługuje na uwagę. Otwiera drzwi tam, gdzie zwykle są one zamknięte. Z ogromną uwagą i szacunkiem do cudzych wyborów Justyna Dżbik-Kluge rozmawia z zakonnicami oraz byłą zakonnicą.

Autorka książki stara się zrozumieć oraz przedstawić powody, dla których kobiety decydują się wstąpić do zakonu oraz ślubować czystość, posłuszeństwo i ubóstwo. Wraz z nimi opisuje, dlaczego rezygnują z życia uczuciowego i seksualnego, jak udaje im się zaakceptować fakt, że o zgodę na wszystko muszą pytać matkę przełożoną i czemu nie dysponują pieniędzmi, nawet tymi, które same zarabiają. Czy są wśród zakonnic takie kobiety, które żałują swoich decyzji? A może życie w tak zhierarchizowanym środowisku daje im poczucie spełniania i bezpieczeństwa?

W tej pozycji znajdziesz także wiele ciekawostek, nad którymi zapewne czasem się zastanawiałeś, ale nie znałeś na nie odpowiedzi. Książka intrygująca, przedstawiająca perspektywę kobiet, które z różnych pobudek zrezygnowały z życia świeckiego i wybrały zakon. Myślę, że ta książka każdemu z nas może dać inne wnioski i pokazać, jak różne bywają ludzkie wybory i ich motywacje. Dobra, wartościowa pozycja, która pojawiła się w księgarniach już pod koniec sierpnia.

Książkę „Śluby (nie)posłuszeństwa. Prawdziwe życie zakonnic” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować