Strona główna » Wierzenia i walka o władzę. Książka „Kapłanka”
Fantastyka Zapowiedzi i nowości

Wierzenia i walka o władzę. Książka „Kapłanka”

Kapłanka

18 września w księgarniach pojawiła się kontynuacja powieści „Biskup”. Spokojnie jednak, nawet jeśli nie znasz pierwszej części nic straconego, bardzo szybko odnajdziesz się w wykreowanej fabule. Choć akcja dynamicznie pędzi, to z łatwością będziesz podążać śladem bohaterów. Ta wydawnicza premiera powinna zainteresować przede wszystkim miłośników fantastyki.

„Kapłanka”

W książce wydarzenia poznajemy z perspektywy trzech różnych bohaterów. Jednym z nich jest wędrowiec, który za wszelką cenę pragnie odzyskać swoją pamięć oraz dowiedzieć się, dokąd zmierza. Drugim więzień znajdujący się w lochach, który posiada informacje mające rzekomo zmienić losy świata. Jest jeszcze tytułowa kapłanka. I choć losy bohaterów pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego, w pewnym momencie dramatycznie się ze sobą zbiegają…

Tłem wszystkim wydarzeń jest tajemnicza śmierć papieża, po którym schedę planuje przejąć biskup. Trwa zacięta walka o piotrowy tron, a jego rzekomy następca zaczyna popełniać dokładnie takie same błędy, co jego poprzednik. Jego sojusznicy mają własne zasady gry, których on nie dostrzega, a które są zbyt przerażające, by ktokolwiek mógł im przyklasnąć. Jednocześnie prawda o tym, kim w rzeczywistości był nieżyjący już papież, może położyć cień na całe chrześcijaństwo.

Co wspólnego może mieć wędrowiec, kapłanka, więzień oraz walki o piotrowy tron? Okazuje się, że całkiem sporo. Ta powieść z gatunki fantastyki przenosi nas do świata z XV wieku oraz wydarzeń, które mogłyby się ziścić. Historia miesza się z wyobraźnią, a walki o władzę pokazują, jak wiele zła, pychy i zaślepienia może kryć się w ludziach… Niesamowicie wciągająca powieść, warto znaleźć dla niej kilka wolniejszych wieczorów.

Książkę „Kapłanka” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować