Strona główna » „Tworzę ogród naturalny”. Najlepsza książka o projektowaniu ogrodów
Polecenia Poradniki

„Tworzę ogród naturalny”. Najlepsza książka o projektowaniu ogrodów

Tworzę ogród naturalny

Miłośnicy ogrodów i ogrodnicy z pewnością ucieszą się na wiadomość, że właśnie nakładem Wydawnictwa Wytwórnia ukazała się w Polsce książka Pieta Oudolfa. Autorytet w dziedzinie ogrodów i architektury krajobrazu uczy czytelników tworzenia roślinnych kompozycji o każdej porze roku. Czy warto przeczytać? Zdecydowanie!

Książka do początkującego ogrodnika

Projektowanie ogrodów i uprawa roślin z pewnością nie należy do najłatwiejszych zadań, szczególnie jeśli jest się amatorem w tej dziedzinie. Nikt jednak nie był od razu mistrzem ogrodnictwa, dlatego warto dać sobie szansę. Publikacja Pieta Oudolfa i Henka Gerritsena to idealna książka o ogrodach zarówno dla hobbystów jak i profesjonalnych ogrodników. Nie musicie posiadać dużej działki na wsi, by zacząć swoją pracę z tym świetnie opracowanym poradnikiem. Wystarczy nawet mały balkon w mieście lub przydomowy ogródek. Oprócz praktycznej wiedzy w książce czeka na Was pokaźna liczba zdjęć przepięknych rabat i relaksujących zakątków ogrodowych.

Ogród naturalny

Jeśli interesujecie się tematem ogrodów, z pewnością z doświadczenia znacie trudność w znalezieniu profesjonalnie opracowanej literatury ogrodniczej. Na szczęście nareszcie w Polsce możemy sięgnąć po książkę Tworzę ogród naturalny, która należy do grona najlepszych poradników ogrodniczych. Autor przeprowadzi Was przez wszystkie etapy projektowania i urządzania ogrodów, począwszy od wprowadzenia do wyboru roślin rekomendowanych do ogrodu naturalnego. Znajdziecie też praktyczne wskazówki dotyczące łączenia roślin w kompozycje w zależności od warunków siedliskowych, architektury ogrodu i nastroju, jaki chcecie stworzyć. Nie zabrakło tu również konkretnych przykładów kompozycji roślin i przydatnych planów nasadzeń. Jeśli chcecie się nauczyć projektować ogrody marzeń w naturalnym stylu, z pewnością nie znajdziecie lepszego kompendium.

Projekty Pieta Oudolfa

Piet Oudolf to autorytet w swojej dziedzinie. Ponad 70-letni holenderski projektant ogrodów należy do współtwórców ruchu „New Perennials”. W swoich projektach koncentruje się na tworzeniu naturalnych kompozycji roślinnych przy wykorzystaniu traw i zasp bylin zielonych. Niezwykle ważny jest również dla niego cykl pór roku. Mimo że jego prace nazywane są dzikimi ogrodami, to zdecydowanie nie brakuje w nich dokładnego planowania i dbania o każdy szczegół. Tak naprawdę przypominające łąki i magiczne oazy spokoju ogrody to wynik wielu przemyśleń i lat doświadczenia projektanta. A doświadczenia mu zdecydowanie nie brakuje. W 1982 roku wraz ze swoją żoną Anją założył szkółkę bylin i prywatny ogród, który zasłynął dzięki ich eksperymentalnemu podejściu do ogrodnictwa. Piet Oudolf stał się tak znany i doceniony, że jego projekty można zobaczyć w wielu miastach świata, m.in. w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Włoszech.

Jeśli macie ochotę spróbować swoich sił w naturalnym ogrodnictwie, zachęcamy do lektury najlepszej książki o ogrodach: Tworzę ogród naturalny

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować