Strona główna » Serial „Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!” w kinie
Ciekawostki Książki dla dzieci

Serial „Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!” w kinie

Serial "Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!"

Jakie plany na weekend? Jeśli w przerwie od korzystania z pięknej, wiosennej pogody macie ochotę odwiedzić kino z Waszymi pociechami, to mamy świetną wiadomość. Kicię Kocie można spotkać nie tylko na kartach bestsellerowych książeczek Anity Głowińskiej, ale również w kinowej sali! Tak, tak. Sympatyczna kotka wkroczyła na duże ekrany i podbija już od kilku tygodni serca małych kiciokociofanów jako animowana postać.

Kicia Kocia i przyjaciele w kinie

Kicia Kocia wraz ze swoimi przyjaciółmi – Adelką, Packiem i Juliankiem pojawiła się w kinie 28 kwietnia. Wielu z Was więc z pewnością zdążyło już udać się na rodzinny seans. Jeśli jednak kinowa przygoda z Kicią Kocią jest przed Wami, nic straconego, ponieważ serial wciąż dostępny jest w repertuarze kin. Poniżej kilka przydatnych informacji.

Seans zatytułowany „Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!” trwa 45 minut. Wyświetlany jest zarówno w kinach studyjnych jak i sieciach kin typu Multikino, Cinemacity. W ramach jednego pokazu widzowie zobaczą aż 7 odcinków:

  • Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!
  • Kicia Kocia zostaje policjantką
  • Kicia Kocia i witaminowe przyjęcie
  • Kicia Kocia poznaje strażaka
  • Kicia Kocia w kosmosie
  • Kicia Kocia nie chcę się tak bawić
  • Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny

A kto swoim głosem wcielił się w bohaterów animowanej bajki? Otóż swojego głosu Kici Koci udzieliła Dominika Kluźniak, Packowi – Agnieszka Mrozińska, mamie Kici Koci – Lidia Sadowska, tacie Kici Koci – Krzysztof Cybiński. Natomiast w roli narratora usłyszymy Jacka Kopczyńskiego.

Odcinki składające się na seans powstały na podstawie historii przedstawionych w książeczkach. Wyreżyserowali je Marta Stróżycka, Jacek Rokosz i Anna Błaszczyk. Z kolei scenariusz napisała Anita Głowińska, czyli sama autorka serii Kicia Koci, oraz Maciej Kur. Producentem animowanego serialu o przygodach małej kotki jest studio EgoFILM. Opublikowany przez nich 3 lata temu na YouTube pilotażowy odcinek seriali „Kicia Kocia poznaje strażaka” osiągnął już liczbę 11 milionów wyświetleń! Czy aż taka frekwencja dopisuje na seansach w kinach w całej Polsce? Z pewnością przekonacie się już na sali, na której oczywiście nie zabraknie świetnej zabawy i niesamowitych odkryć 🙂 Warto dodać, że przyjazny najmłodszym seans z Kicią Kocią będzie wspaniałą okazją do pierwszej wizyty w kinie, a może urozmaici również Dzień Dziecka.

Kasia