Strona główna » Bestsellerowe powieści Zygmunta Miłoszewskiego pojawią się na ekranie
Aktualności ze świata książki Kryminał i sensacja Literatura piękna

Bestsellerowe powieści Zygmunta Miłoszewskiego pojawią się na ekranie

Ekranizacja książek Zygmunta Miłoszewskiego

Fot. Filip Ćwik / Studio 810

Dobrze wiemy, jak kochacie ekranizacje Waszych ulubionych książek. Po sukcesie Chyłki i Behawiorysty Remigiusza Mroza przyszedł nareszcie czas na książki Zygmunta Miłoszewskiego. W trakcie nagrywania podcastu Mój ulubiony film pisarz zdradził, że trwają prace nad filmami/serialami jego książek Jak zawsze oraz Gniew.

Jak zawsze

Wydana w 2017 roku przez Wydawnictwo W.A.B. powieść to historia pewnego starszego małżeństwa, które dostaje szansę przeżycia swojej młodości i miłości raz jeszcze. Pewnego ranka po świętowaniu 50. rocznicy pierwszego upojnego wieczoru Grażyna i Ludwik budzą się w młodych ciałach. Okazuje się, że jest rok 1963, który jednak nie przypomina tego, co już dobrze znają. To całkowicie alternatywna rzeczywistość. W Warszawie zamiast Pałacu Kultury i Nauki stoi wieża przyjaźni polsko-francuskiej, a stolica Polski jest w ścisłym sojuszu z Paryżem. Czy w alternatywnej historii małżeństwo powtórzy swoje wybory? A może Grażyna i Ludwik postanowią pójść swoimi drogami i dostaną szansę na inne życie?

Zygmunt Miłoszewski bez wątpienia stworzył dzieło doskonałe. Osadzony w alternatywnej historii Polski romans pełen humoru od kilku już lat zachwyca miłośników niecodziennych opowieści. Mimo że szczegóły dotyczące ekranizacji książki jeszcze przed nami, jesteśmy pewni, że będzie to sztos!

Książkę znajdziecie tutaj: Jak zawsze

Gniew

Filmowcy zainteresowali się również trylogią o prokuratorze Teodorze Szackim. Zagraniczny producent ma zamiar wziąć na filmowy warsztat finałową część cyklu czyli książkę Gniew. Tym samym jeden z najbardziej znanych bohaterów kryminalnych w Polsce dostanie drugie życie i trafi na ekrany jako serial.

W ostatniej części serii czytelnicy żegnają się z prokuratorem Szackim. Akcja Gniewu dzieje się w 2013 roku w Olsztynie, gdzie bohatera czeka kolejne mroczne śledztwo. Tym razem zostaje wezwany do zrujnowanego bunkra koło poniemieckiego szpitala miejskiego. Odkrycie starych niemieckich zwłok staje się początkiem najtrudniejszej sprawy w jego prokuratorskiej karierze…

Książkę znajdziecie tutaj: Gniew

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować