Strona główna » Bestsellerowe powieści Zygmunta Miłoszewskiego pojawią się na ekranie
Aktualności ze świata książki Kryminał i sensacja Literatura piękna

Bestsellerowe powieści Zygmunta Miłoszewskiego pojawią się na ekranie

Ekranizacja książek Zygmunta Miłoszewskiego

Fot. Filip Ćwik / Studio 810

Dobrze wiemy, jak kochacie ekranizacje Waszych ulubionych książek. Po sukcesie Chyłki i Behawiorysty Remigiusza Mroza przyszedł nareszcie czas na książki Zygmunta Miłoszewskiego. W trakcie nagrywania podcastu Mój ulubiony film pisarz zdradził, że trwają prace nad filmami/serialami jego książek Jak zawsze oraz Gniew.

Jak zawsze

Wydana w 2017 roku przez Wydawnictwo W.A.B. powieść to historia pewnego starszego małżeństwa, które dostaje szansę przeżycia swojej młodości i miłości raz jeszcze. Pewnego ranka po świętowaniu 50. rocznicy pierwszego upojnego wieczoru Grażyna i Ludwik budzą się w młodych ciałach. Okazuje się, że jest rok 1963, który jednak nie przypomina tego, co już dobrze znają. To całkowicie alternatywna rzeczywistość. W Warszawie zamiast Pałacu Kultury i Nauki stoi wieża przyjaźni polsko-francuskiej, a stolica Polski jest w ścisłym sojuszu z Paryżem. Czy w alternatywnej historii małżeństwo powtórzy swoje wybory? A może Grażyna i Ludwik postanowią pójść swoimi drogami i dostaną szansę na inne życie?

Zygmunt Miłoszewski bez wątpienia stworzył dzieło doskonałe. Osadzony w alternatywnej historii Polski romans pełen humoru od kilku już lat zachwyca miłośników niecodziennych opowieści. Mimo że szczegóły dotyczące ekranizacji książki jeszcze przed nami, jesteśmy pewni, że będzie to sztos!

Książkę znajdziecie tutaj: Jak zawsze

Gniew

Filmowcy zainteresowali się również trylogią o prokuratorze Teodorze Szackim. Zagraniczny producent ma zamiar wziąć na filmowy warsztat finałową część cyklu czyli książkę Gniew. Tym samym jeden z najbardziej znanych bohaterów kryminalnych w Polsce dostanie drugie życie i trafi na ekrany jako serial.

W ostatniej części serii czytelnicy żegnają się z prokuratorem Szackim. Akcja Gniewu dzieje się w 2013 roku w Olsztynie, gdzie bohatera czeka kolejne mroczne śledztwo. Tym razem zostaje wezwany do zrujnowanego bunkra koło poniemieckiego szpitala miejskiego. Odkrycie starych niemieckich zwłok staje się początkiem najtrudniejszej sprawy w jego prokuratorskiej karierze…

Książkę znajdziecie tutaj: Gniew

Kasia