Strona główna » Pucio trafi na ekrany!
Ciekawostki Książki dla dzieci

Pucio trafi na ekrany!

Serial animowany Pucio

Mamy dobrą i złą wiadomość dla małych i większych Puciofanów. Na dobry start zaczniemy od pozytywów. Studio animacji EGo FILM ogłosiło, że już niedługo najmłodsi fani Pucia będą mogli zobaczyć go również na ekranie. Zła niestety jest taka, że animowany serial ukaże się dopiero na przełomie 2025/2026 roku. W każdym razie jedno jest pewne. Warto czekać!

Kolejna produkcja Studia animacji EGo FILM

Nazwa EGo FILM mogło już obić się Tobie o uszy, ponieważ ostatnio wspominaliśmy o ich planowanych produkcjach. Właśnie to studio animacji tworzy serial o Kici Koci i film o Tytusie, Romku i A’Tomku. Teraz do tego zacnego grona zapowiedzi dołączyła również animowana ekranizacja bestsellerowej serii Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Czy sprawcy tego zamieszania zdradzili już jakieś szczegóły? Mimo jeszcze długiej perspektywy czasowej do premiery wiemy, że serial z Puciem będzie liczył 52 odcinki. Każdy z nich będzie trwał 5 minut. Fabuła będzie oczywiście opierała się na książkach autorstwa dr n. hum. Marty Galewskiej-Kustry oraz Joanny Kłos. Na całą produkcję przyjdzie nam co prawda poczekać ok. 4 lat. Jednak już prawdopodobnie w 2023 roku pojawi się odcinek pilotażowy! Nie mamy wątpliwości, że nawet ten ułamek całego serialu odniesie spektakularny sukces, tak jak było w przypadku pilotażowego odcinka Kici Koci („Kicia Kocia poznaje strażaka”), który do tej pory został wyświetlony ponad 8 milionów razy (!).

Kto stoi za serialem o Puciu?

Podczas przygotowywania materiałów literackich do serialu najważniejsze było dla mnie zachowanie ducha serii, ciepła, wrażliwości i prostoty, która jest zawarta w książkach o Puciu. Szczególną wagę przywiązywałam do podejmowanych tematów, niespiesznego tempa akcji i sposobu przedstawiania samego świata jako miejsca bezpiecznego, w którym napotykane problemy są pozytywnym wyzwaniem dla wspólnych działań z rodziną i przyjaciółmi. Z ogromną radością i niecierpliwością czekam, aż zobaczę jak świat Pucia i on sam ożywają na ekranie.

– Marta Galewska-Kustra

Kto oprócz samej autorki serii Pucio jest zaangażowany w ten fantastyczny projekt? Wiemy już, że w rolach scenarzystów występuje Martyna Wojcieszek, Rafał Skarżycki i Maciej Kur. Producentką serialu dla dzieci jest oprócz Marty Galewskiej – Kustry również Ewelina Gordziejuk. Aktualnie trwają prace koncepcyjne nad produkcją, a dodatkowo EGo FILM złożyło wniosek o dotację do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Studio animacji poszukuje również prywatnych inwestorów, którzy mają finansowe zasoby i chęci, by zainwestować w ten projekt dla maluchów.

Trzymamy kciuki, by prace nad serialem Pucia szły jak po maśle! I z niecierpliwością wypatrujemy 2023 roku, by zobaczyć pilotażowy odcinek animacji 🙂

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować