Strona główna » Powieść obyczajowa z kryminalnym wątkiem. „Prośba o przebaczenie”
Literatura obyczajowa Polecenia

Powieść obyczajowa z kryminalnym wątkiem. „Prośba o przebaczenie”

Prośba o przebaczenie, Katarzyna Janus

Wśród czerwcowych nowości wydawniczych pojawiła się powieść, która łączy w sobie lekkość obyczajówki oraz atmosferę kryminału. I choć wydaje się, że trudno połączyć ze sobą te dwie cechy, to Katarzynie Janus się to udało. „Prośba o przebaczenie” to książka, przy której można zapomnieć o wszystkim, co wokół. Wciąga, intryguje i pokazuje, jak wygląda życie pisarza.

„Prośba o przebaczenie”

Głównym bohaterem powieści jest Wiktor, autor rewelacyjnych powieści kryminalnych, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem czytelników. Niestety w ostatnim czasie autor cierpi na kryzys twórczy i postanawia zmienić coś w swoim życiu. Porzuca głośny i pędzący Kraków na rzecz cichej i oddalonej chatki w lesie w Borach Tucholskich. Tutaj zaczyna niejako nowe życie, zgodne z nowymi zasadami i innym tempem.

Po czasie pisarz adoptuje także psa ze schroniska i zaczyna się aklimatyzować. Zmiana dobrze mu robi, bo ponownie zaczyna pisać książkę. Zaprzyjaźnia się także z Emilią, miejscową policjantką. I gdy wszystko wydaje się świetnie układać, niedaleko miejsca pobytu Wiktora zaczyna dochodzić do morderstw. Problem w tym, że ofiary giną w taki sposób, w jaki pisarz opisał to w swojej książce. Rzeczywistość wokół mężczyzny zaczyna przypominać koszmar i on sam powoli zaczyna martwić się o swoje bezpieczeństwo i życie…

Wiktor i Emilia starają się rozwikłać sprawę tajemniczych morderstw i tego, dlaczego ofiary giną w sposób opisywany przez pisarza. Czy ktoś jest jego wrogiem i zamierza go wrobić? A może to rodzaj hołdu dla geniuszu literackiego Wiktora? Ta książka elektryzuje, a ten, kto lubi grzebać w tajemnicach i przeszłości bohaterów, będzie zafascynowany. Pomimo kryminalnego wątku udało się utrzymać lekkość charakterystyczną dla obyczajówek. Dzięki temu przez tę powieść popłyniesz.

Książkę „Prośbę o przebaczenie” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować