Strona główna » Pora na trudne rozmowy. Książka „Lark i Kasim. Czas na rewolucję”
Literatura młodzieżowa Polecenia

Pora na trudne rozmowy. Książka „Lark i Kasim. Czas na rewolucję”

Lark i Kasim. Czas na rewolucję

Opowiadanie o tym, co najbardziej intymne nie przychodzi wszystkim łatwo. Szczególnie trudno robi się wtedy, gdy to, co dla nas ważne, jest przez innych wytykane palcami czy wyśmiewane. Z takim problemem mierzy się Lark, główny bohater powieści „Lark i Kasim. Czas na rewolucję”. Ta powieść porusza wiele kontrowersyjnych i ważnych tematów, nad którymi trzeba się pochylić. Dlaczego?

„Laks i Kasim. Czas na rewolucję”

Lark napisał książkę, której nikt nie chce wydać. Rozsyła rękopis od wydawcy do wydawcy i każdy z nich twierdzi, że opowieść autora jest zbyt emocjonalna, nieautentyczna lub chaotyczna, niegotowa jeszcze do druku. Bohater coraz bardziej traci wiarę w siebie. Wszystko do czasu, aż pojawia się jego tweet o nieszczęśliwej miłości. Tekst szybko zyskuje na popularności, jest udostępniany przez kolejne osoby, a to sprawia, że sława i możliwość wydania książki są na wyciągnięcie ręki.

Jest jednak pewien problem – to nie Lark napisał tego tweeta, ale Kasim, czyli jego dawny przyjaciel, z którym teraz utrzymuje tylko sporadyczny kontakt. Bohater ma dwie możliwości: albo przyzna się, że to nie on jest jego autorem i zrezygnuje z szansy na wydanie książki albo podtrzyma kłamstwo i wykorzysta swoją szansę.

Lark powinien również dowiedzieć się, co tak naprawdę kryje się na tweetem Kasima o nieszczęśliwej miłości. Czy to forma przekazania ważnej informacji? W życiu bohatera pojawia się wiele pytań. Lark sam opisuje siebie jako osobę niebinarną i nieneurotypową. Prowadzi narrację pierwszoosobową, a do opisu swoich przeżyć czy emocji często używa zaimków ono/jego. Dzięki temu można jeszcze lepiej zrozumieć uczucia wykreowanej postaci oraz przekonać się, jak trudno spełnić marzenia o zostaniu pisarzem, gdy ktoś rzuca kłody pod nogi związane z czyjąś tożsamością…

Książka pozornie zwyczajna. To opowieść o marzeniach i nieszczęśliwej miłości. A jednak na ich tle zostają poruszone kwestie związane z odkrywaniem siebie i swojej tożsamości, tolerancją czy funkcjonowaniem w społeczeństwie niegotowym jeszcze do zaakceptowania różnorodności. Warto zwrócić uwagę na tę powieść.

Książkę „Lark i Kasim. Czas na rewolucję” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować