Strona główna » „Piersi i jajeczka”. Kolejne wydanie fenomenalnej japońskiej powieści
Literatura piękna Polecenia

„Piersi i jajeczka”. Kolejne wydanie fenomenalnej japońskiej powieści

Piersi i jajeczka

„Piersi i jajeczka” to książka, która powinna znaleźć się w rękach każdej dorosłej i dorastającej kobiety. Powieść spod pióra Mieko Kawakami, autorki bestsellera „Heaven” porusza tematy związane z macierzyństwem, seksualnością i akceptacją własnego ciała. Przenikliwa, refleksyjna, momentami bardzo bolesna i trudna książka, dla której warto znaleźć kilka wolniejszych wieczorów. Pozostawia z ogromem wniosków.

„Piersi i jajeczka”

W książce poznajemy trzy kobiety – trzydziestoletnią Natsuko, jej siostrę Makiko i jej dwunastoletnią córkę Midoriko. Trwa upalny dzień w Tokio. Pozornie tak bliskie sobie osoby spotykają się. Makiko jest samotną matką, której bardzo trudno pogodzić się z faktem, że powoli się starzeje, a jej ciało się zmienia. Na co dzień pracuje jako hostessa i wie, że nie bez znaczenia jest jej wygląd. Z tego powodu myśli o powiększeniu piersi.

Problemy, z którymi kobieta sobie nie radzi bardzo mocno wpływają na jej dorastającą córkę. Dziewczynka przestała mówić i nie odzywa się nawet wtedy, gdy przyjeżdża do skromnego mieszkania ciotki. Natsuko jest początkującą pisarką borykającą się z finansowymi kłopotami. Trzy bliskie sobie kobiety spędzają wspólnie czas w małym mieszkanku. Ta sytuacja staje się katalizatorem zmian, walki z lękami oraz refleksji dotyczących bycia kobietą we współczesnym świecie.

Natsuko spotykamy także blisko dziesięć lat później, gdy kobieta mierzy się z pragnieniem macierzyństwa, potrzebami własnego ciała i myślami o tym, jak może wyglądać bycie samotną matką. W poszukiwaniu odpowiedzi na swoje niełatwe pytania postanawia wyjechać do rodzinnej Osaki i przenieść się myślami do lat dzieciństwa, milczenia ojca, od którego uciekła oraz obrazu kobiet, które ją wychowały.

„Piersi i jajeczka” to niebanalna powieść, która stara się znaleźć odpowiedź na pytanie, co oznacza bycie kobietą nie tylko w Japonii, ale we współczesnym świecie. Autorka sportretowała trzy różne kobiety i ich zmagania. W ich problemach, wyborach i zachowaniach może odnaleźć się niejedna z nas… Naprawdę warto sięgnąć po tę książkę.

Nowe wydanie powieści „Piersi i jajeczka” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować