Strona główna » Ogarnij wreszcie życie. Rewelacyjna książka Bożeny Kowalkowskiej „W swoim czasie”
Poradniki Recenzje

Ogarnij wreszcie życie. Rewelacyjna książka Bożeny Kowalkowskiej „W swoim czasie”

W swoim czasie

Życie w pędzie i poczucie bycia wiecznie spóźnionym to choroba naszych czasów. Korki, dojazdy, niedokończone projekty, spotkania, zajęcia dla dzieci… Lista naszych obowiązków ciągnie się bez końca i czasem trudno uwierzyć, że kiedykolwiek przyniesie nam wytchnienie. Tymczasem taki pęd powoduje coraz większe wypalenie, zniechęcenie, czasem i panikę. Jak więc radzić sobie z tym, że na co dzień sobie… nie radzisz? Odpowiedzi znajdziesz w książce „W swoim czasie. 27 historii o odzyskiwaniu życia” Bożeny Kowalkowskiej.

„W swoim czasie”

Autorka zebrała w swojej książce 27 różnych historii dotyczących problemów organizacyjnych. Jakie tematy wśród nich znajdziesz? Nieumiejętność oszczędzania, kłopoty z zaplanowaniem i przygotowaniem posiłków, przytłoczenie nadmiarem obowiązków domowych czy problemy z zapanowaniem nad podległym w pracy zespołem. Bożena Kowalkowska przytoczyła historie bohaterów i ich nawyki, aby na ich podstawie omówić najważniejsze trudności i pokazać, z czego one wynikają.

Autorka skupiła się na konkretnych problemach i zaproponowała rozwiązania dla każdego z nich. I to jest rewelacyjne, ponieważ osoby borykające się z kłopotami organizacyjnymi potrzebują praktycznych porad, po które mogą sięgnąć na już, na teraz. I właśnie takie odpowiedzi znajdziesz w tej książce, a wśród nich nie braknie przykładowych tabel, organizerów, plannerów, rozpisek dotyczących planowania budżetu, obowiązków zawodowych, obowiązków domowych czy posiłków. Oczywiście wszystkie dodatki można spersonalizować zgodnie ze swoimi potrzebami.

Sposób na ogarnięcie swojego życia

Gdy obowiązków przybywa, wiele osób może mieć wrażenie, że absurdalnie nie przybywa sposobów na ich ogarnianie. I tutaj wkracza Kowalkowska, która pokazuje, że każdy człowiek powinien umiejętnie stawiać swoje granice i wiedzieć, kiedy powiedzieć sobie stop, włączyć pauzę, wycofać się i skupić wreszcie na sobie i na swoich potrzebach. Ustalanie listy swoich zadań i ewentualne dostosowywanie jej do listy innych domowników powinno rozpoczynać się ustaleniem Twoich priorytetów, wśród których to Ty, Twoje zdrowie, spokój i wolny czas powinny być na pierwszym miejscu.

To już kolejna książka Kowalkowskiej, w której można się zakochać. Spokój, z jakim autorka omawia konkretne zagadnienia i proponuje rozwiązania organizacyjne sprawia, że człowiek zaczyna dostrzegać, że naprawdę nie trzeba zasuwać od świtu do nocy! Jeśli wiecznie pędzisz i jesteś zmęczony, to prawdopodobnie robisz coś źle, a to wkrótce odbije się na Twoim zdrowiu, samopoczuciu i być może na relacjach z innymi. Warto sięgnąć po tę pozycję, przynosi masę cennych podpowiedzi, dzięki którym raz na zawsze ogarniesz swoje kłopoty związane z zarządzeniem czasem, pieniędzmi i planami i poczujesz się pewniej.

Książkę „W swoim czasie” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować