Strona główna » Nowe książeczki z serii Mądra Mysz – “Zuzia idzie do szkoły” i “Mam przyjaciółkę architektkę”
Książki dla dzieci Zapowiedzi i nowości

Nowe książeczki z serii Mądra Mysz – “Zuzia idzie do szkoły” i “Mam przyjaciółkę architektkę”

Zuzia idzie do szkoły, Mam przyjaciółkę architektkę

Mądra Mysz to kwadratowe, dwudziestoczterostronicowe książeczki dla dzieci, które ukazują się nakładem Wydawnictwa Media Rodzina. Seria liczy już mnóstwo tytułów i jest często wybierana przez rodziców maluchów, którzy szukają wartościowych edukacyjnych pozycji. Znajdziemy tutaj bowiem informacje o różnych zawodach, jak również historie, które poruszają znane dzieciom problemy i doświadczenia, np. wizytę u dentysty, nocowanie poza domem, naukę pływania. W sierpniu 2023 roku w serii ukazały się dwa nowe tytuły: „Zuzia idzie do szkoły” oraz „Mam przyjaciółkę architektkę”.

Zuzia idzie do szkoły”

Zuzia idzie do szkoły

Do tej pory w serii Mądra Mysz mogliśmy znaleźć książeczki związane z przedszkolem – „Zuzia idzie do przedszkola” oraz „Zuzia śpi w przedszkolu”. 9 sierpnia miała miejsce premiera nowego tytułu „Zuzia idzie do szkoły”, który z pewnością spodoba się przedszkolakom znającym przygody bohaterki tej serii.

Zuzia, tak jak i jej czytelnicy, dorasta, dlatego i na nią czeka pierwszy dzień w szkole, z czego bardzo się cieszy. Ale jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem szkoły czeka ją wizyta u lekarza oraz zapisy w sekretariacie. Na dniach otwartych poznaje z kolei swoją wychowawczynię i kolegów oraz koleżanki z klasy.

Na okładce książeczki widzimy Zuzię, która trzyma w rękach duży „rożek”, czyli tzw. Schultüte. Dla niewtajemniczonych jeszcze w serię Mądra Mysz, wyjaśniamy już, że jest to cykl książeczek niemieckiej pisarki, Liane Schneider, stąd można znaleźć nawiązania do codzienności naszych zachodnich sąsiadów. Przy okazji tego tytułu, to dobry pomysł, żeby oprócz przeczytania historii Zuzi porozmawiać z dzieckiem o szkolnych różnicach w Polsce i innych krajach. A może sami postanowicie wprowadzić Schultüte do Waszej rodzinnej tradycji? W takim rożku mogą znaleźć się zarówno słodycze, przybory szkolne czy drobne zabawki. A tak naprawdę wszystko zależy od Waszej pomysłowości 🙂

Książkę „Zuzia idzie do szkoły” kupisz tutaj.

Mam przyjaciółkę architektkę”

Mam przyjaciółkę architektkę

W ramach serii Mądra Mysz ukazało się już wiele tytułów, które przybliżają dzieciom najróżniejsze zawody świata, poczynając od pilota samolotu po piekarza. Tym razem Ralf Butschkow przedstawia najmłodszym zawód architektki. Warto w tym miejscu dodać, że Wydawnictwo Media Rodzina zdecydowanie sięga w tłumaczeniach niemieckich tytułów po feminatywy. W serii znajdziemy chociażby ogrodniczkę, farmaceutkę, dentystkę, a teraz dołączyła do nich architektka.

Bohaterką książeczki jest Agata. Jako architektka zajmuje się zarówno pierwszymi szkicami jak i odwiedza budowle, które powstają. O swojej pracy opowiada koledze, Pawłowi. Ten tytuł z pewnością spodoba się każdemu przedszkolakowi, którego fascynują budowle i proces ich powstawania.

Książkę „Mam przyjaciółkę architektkę” kupisz tutaj.

Kasia