Strona główna » Nowe książeczki z bestsellerowej serii Mądra Mysz
Książki dla dzieci Zapowiedzi i nowości

Nowe książeczki z bestsellerowej serii Mądra Mysz

Mądra Mysz

Znacie Zuzię i Maksa? Poznajecie z maluchami najróżniejsze zawody i pojazdy dzięki niezwykle ciekawym opowieściom przyjaciół z serii Mądra Mysz? To mamy dla Was dobrą wiadomość. Już w maju będzie miała miejsce premiera dwóch książeczek z tego edukacyjnego cyklu od Wydawnictwa Media Rodzina.

Słowem wstępu dla niewtajemniczonych. Mądra Mysz to od lat najbardziej popularna seria dla dzieci w wieku przedszkolnym. Za jej niebywałym sukcesem stoi kilku niemieckich pisarzy, m.in. Liane Schneider i Ralf Butschkow. Charakterystyczne książeczki w miękkiej oprawie i kwadratowym formacie idealnym do małych, dziecięcych rączek od kilku lat z chęcią kupuje rodzice jak i nauczyciele edukacji przedszkolnej. Dzięki krótkim historiom o Zuzi i Maksie maluchy oswajają wiele nieznanych im dotąd sytuacji, a sympatyczni bohaterowie towarzyszą im w ważnych momentach życia. Oczywiście równie ważny jest znany cykl „Mam przyjaciela…”, który z kolei przybliża kilkulatkom popularne i mniej popularne zawody. Jednym słowem, książki z serii Mądra Mysz to niezawodny sposób na edukację naszych dzieci.

Nowe książki z edukacyjnej serii Mądra Mysz

W zapowiedziach Wydawnictwa Media Rodzina pojawiła się informacja o premierach dwóch nowych tytułów. Od 18 maja będziemy mogli uzupełnić biblioteczkę o książeczki „Mądra Mysz. Zuziu, która godzina?” oraz „Mądra Mysz. Mam przyjaciółkę nauczycielkę”.

Mądra Mysz. Zuziu, która godzina?

Trudno uwierzyć, ale to już 102 książeczka z bestsellerowego cyklu poznańskiego wydawnictwa. W tej części napisanej przez Liane Schneider najmłodsi czytelnicy nauczą się korzystać z zegara. Wszystko oczywiście z pomocą Zuzi, która dostaje w prezencie od babci budzik. Dzięki mamie dziewczynka uczy się odczytywać godziny i stwierdza, że na szczęście nie jest to takie trudne, jak się spodziewała. Zuzia nareszcie wie, o której godzinie wstaje, o której jest pora obiadu, a nawet kiedy jest czas na czytanie bajki na dobranoc.

To obowiązkowa lektura, jeśli ćwiczycie z maluchem znajomość zegara.

Mądra Mysz. Mam przyjaciółkę nauczycielkę

Jak sam tytuł sugeruje, dzięki tej książeczce dzieci poznają od podszewki bardzo znany każdemu zawód. Nauczyciel/ nauczycielka to tak popularna profesja, że można się zastanawiać, dlaczego ta część nie pojawiła się na początku serii. Dzięki tej książeczce autorstwa Ralfa Butschkowa mali czytelnicy dowiedzą się, jak nauczyciele przygotowują się do prowadzenia lekcji, kto dekoruje sale w szkole i jakie zasady obowiązują w klasie. Nie zabraknie oczywiście ciekawostek na temat tego, co nauczyciele robią w czasie szkolnych przerw.

Tego tytułu zdecydowanie nie może zabraknąć w Waszych zbiorach!

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować