Strona główna » „Nazywam się Leonardo da Vinci”, czyli jak rozmawiać z dzieckiem o nauce
Książki dla dzieci Polecenia Zapowiedzi i nowości

„Nazywam się Leonardo da Vinci”, czyli jak rozmawiać z dzieckiem o nauce

Książeczki z serii „Nazywam się…” zapoznają najmłodszych z najważniejszymi postaciami z historii sztuki i nauki. Cykl łączy w sobie edukację, poznawanie świata oraz świetną zabawę. Pokazuje maluchom, jak różnorodny jest świat i jednocześnie zachęca je do poważnych rozmów. Poprzez poznawanie ludzi nauki możesz pokazać dziecku, że edukacja może być przyjemna.

Nazywam się Leonardo da Vinci

Kolejna książeczka z serii „Nazywam się Leonardo da Vinci” miała swoją premierę 24 lipca. Tym razem młodzi czytelnicy dowiadują się wielu ciekawostek na temat najsłynniejszego człowieka renesansu. Choć da Vinci przede wszystkim jest znany jako malarz, w swoim życiu dokonał o wiele więcej. Był także rzeźbiarzem, architektem, inżynierem, wynalazcą, pionierem w dziedzinie korzystania ze światłocienia i dopracowywania precyzji i ekspresji rysunku.

Jednocześnie praktycznie nikt nie wie, że da Vinci uwielbiał gotować i wymyślał wiele nowinek, które przydawały mu się w codziennym życiu. To właśnie on wymyślił korkociąg, młynek do pieprzu czy sznurki z ciasta, czyli… makaron! Dzięki tej książeczce możesz pokazać dziecku, że nawet wielcy naukowy i artyści zajmowali się przyziemnymi sprawami. To sposób na to, by porozmawiać o nauce i rozwoju, ale w przyjemny i przyjazny sposób. Poprzez zabawę i wspólnie spędzony czas pokażesz dziecku, że nawet najsłynniejsi to po prostu zwykli ludzi, tacy jak my.

Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, znajdziesz ją tutaj: Nazywam się Leonardo da Vinci.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować