Strona główna » “Mały atlas psów (i szczeniaków) Ewy i Pawła Pawlaków”. Pełna humoru opowieść o kundelkach i nie tylko
Książki dla dzieci Zapowiedzi i nowości

“Mały atlas psów (i szczeniaków) Ewy i Pawła Pawlaków”. Pełna humoru opowieść o kundelkach i nie tylko

Mały atlas psów i szczeniaków Ewy i Pawła Pawlaków

Mali i duzi wielbiciele psów wszelkiej maści będą zachwyceni. Do księgarń trafiła właśnie najnowsza książka Ewy i Pawła Pawlaków. Tym razem niezwykle zdolni i pomysłowi polscy autorzy – ilustratorzy stworzyli „Mały atlas psów (i szczeniaków)”. Kto z czytelników już zna serię Mały atlas, która ukazuje się od kilku lat nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia, wie, że te publikacje można ocenić tylko 11/10. A kto jeszcze nie wie, z czym się je taki atlas, koniecznie musi przeczytać nasz wpis, a później sięgnąć po książkę.

Najpiękniejszy i najczulszy atlas psów i szczeniaków

„Mały atlas psów (i szczeniaków) Ewy i Pawła Pawlaków to książka niezwykła. Zapytasz z pewnością – dlaczego? Nie jest to zwykły encyklopedyczny atlas. To idealne połączenie historii prawdziwych piesków i ich zdjęć, ciekawostek o rasie oraz przecudownych ilustracji. Znajdziemy tu zarówno delikatne akwarelowe grafiki jak i kolaże z tkanin oraz filcu. Poniżej kilka przykładowych stron z książki:

Ewa Kozyra-Pawlak i Paweł Pawlak postanowili uzupełnić swoją kolekcję mały atlasów o uśmiechnięte mordki i merdające ogonki. Całe szczęście. Bo jakie zwierzę – jeśli nie pies – jest najlepszym przyjacielem człowieka? To z pewnością obowiązkowa pozycja dla psich opiekunów oraz tych, którzy kochają pieski. Jestem skłonna stwierdzić, że nawet mali fani Psiego Patrolu będą zachwyceni. W końcu to książka o pieskach, chociaż w zdecydowanie innej estetyce.

Pewien Anglik, który uczył się naszego języka, uznał, że nikt nie kocha psów jak Polacy. Zapytany dlaczego, odpowiedział: „Bo macie znaki drogowe: UWAGA! PIESI!”

Mały atlas psów

Jakie rasy piesków czekają na czytelników w książce „Mały atlas psów (i szczeniaków) Ewy i Pawła Pawlaków”?

  • corgi,
  • chihuahua,
  • owczarek szetlandzki,
  • retrievery,
  • border collie,
  • chart angielski whippet,
  • jamniki,
  • wilczak czechosłowacki,
  • gończy łotewski

i mnóstwo kundelków: czarno-biały, biszkoptowy, szary szorstkowłosy, biało-rudy, nakrapiany, w typie husky, wilkowaty, biały długowłosy.

Na stronach książki „Mały atlas psów (i szczeniaków) Ewy i Pawła Pawlaków” znajdziemy również rozdział dotyczący psich zawodów (m.in. pies stróżujący, pies asystujący, pies terapeuta), psiedszkola i rozdział omawiający budowę psa.

Warto na końcu zaznaczyć, że książka – tak jak i pozostałe małe atlasy – jest całokartonowa z zaokrąglonymi rogami, więc sprawdzi się do czytania i oglądania już z najmłodszymi dziećmi.

Do tej pory w serii Mały atlas Ewy i Pawła Pawlaków ukazały się następujące tytuły:

Kasia

Kasia

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować