Strona główna » Majowe nowości z serii Kicia Kocia, czyli Kicia Kocia i Nunuś w teatrze oraz w palmiarni
Książki dla dzieci Zapowiedzi i nowości

Majowe nowości z serii Kicia Kocia, czyli Kicia Kocia i Nunuś w teatrze oraz w palmiarni

Kicia Kocia i Nunuś. Idziemy do teatru, Kicia Kocia i Nunuś. Wycieczka do palmiarni

Spieszymy donieść, że już 17 maja do kolekcji książeczek z serii Kicia Kocia Anity Głowińskiej dołączą dwa nowe tytuły. Jakie tym razem przygody i nowe doświadczenia czekają na sympatyczną kotkę i jej braciszka? Tytuły mówią same za siebie. „Kicia Kocia i Nunuś. Idziemy do teatru” oraz „Kicia Kocia i Nunuś. Wycieczka do palmiarni” to obowiązkowe lektury tej wiosny.

Kicia Kocia i Nunuś. Idziemy do teatru”

„Kicia Kocia i Nunuś. Idziemy do teatru”

Ten tytuł to kolejna książeczka z serii z okienkami. Na malucha czeka w środku aż 49 okienek, dzięki czemu lektura jest niezwykle angażująca i interesująca. Nie bez powodu więc ten rodzaj książeczek z popularnej serii dla przedszkolaków cieszy się największą popularnością.

Jak to zdradza już sam tytuł, rodzeństwo wybiera się wraz z przyjaciółmi: Adelką, Packiem i Juliankiem do teatru. Oczywiście wcześniej pamiętają o zadbaniu o odświętny strój. Na scenie czeka na nich przedstawienie o morskiej wyprawie. Dzieci są zachwycone! Okazuje się, że wizyta w teatrze wcale nie jest nudna i można jako widz przeżyć niesamowitą przygodę. Mali czytelnicy dowiedzą się przy okazji lektury, jak wygląda teatr od środka.

Książeczkę „Kicia Kocia i Nunuś. Idziemy do teatru” kupisz TUTAJ.

Kicia Kocia i Nunuś. Wycieczka do palmiarni”

Kicia Kocia i Nunuś. Wycieczka do palmiarni

W maju swoją premierę będzie miała również całokartonowa książeczka dla najmniejszych miłośników Kici Koci i Nunusia. Zaokrąglone strony i rogi sprawiają, że jest ona całkowicie bezpieczna dla maluszków, a przy okazji jest w stanie przetrwać niejedną intensywną lekturą. Ta podseria polecana jest dla czytelników już od 1. roku życia.

Tym razem malutki Nunuś i jego opiekuńcza siostra idą do palmiarni. Nunuś nigdy nie był w takim miejscu. A w trakcie wizyty okazuje się, że jest to wspaniałe miejsce, które nawet wśród dzieci potrafi wzbudzić zachwyt. Ile tu barwnych motyli, egzotycznych roślin i kolorowych rybek! Jeśli również ze swoją pociechą planujecie wycieczkę do palmiarni, to nie musimy chyba mówić, że wcześniejsza lektura tej pozycji jest bardzo wskazana.

Książeczkę „Kicia Kocia i Nunuś. Wycieczka do palmiarni” kupisz TUTAJ.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować