Strona główna » Lutowa nowość. Meg Krajewska i „Nikt nie rodzi się hetero”
Książki naukowe i popularnonaukowe Polecenia Zapowiedzi i nowości

Lutowa nowość. Meg Krajewska i „Nikt nie rodzi się hetero”

Nikt nie rodzi się hetero

Meg Krajewska to osoba niebinarna, która zdecydowała się napisać książkę „Nikt nie rodzi się hetero”. Ten debiut to ważna pozycja, która liczy blisko 500 stron i zawiera masę potrzebnych informacji, osobistych refleksji oraz rozmów z osobami transpłciowymi, aseksualnymi i genderfluid. Dzięki tej książce być może dowiesz się wielu nowych rzeczy i przede wszystkim skonfrontujesz z rzeczywistością, o której w Polsce wciąż mówi się zbyt mało.

„Nikt nie rodzi się hetero”

Ta książka to nowość Wydawnictwa Novae Res. W lutym miała swoją premierę i już po miesiącu coraz częściej pojawia się na bookstagramach i w wielu recenzjach. Dlaczego cieszy się taką popularnością i skąd w niej tyle przebicia? W rzeczywistości „Nikt nie rodzi się hetero” to taka baza wiedzy dla wszystkich, którzy wciąż nie rozumieją czym jest transpłciowość, niebinarność i nie potrafią się w tym odnaleźć. Książka jest ważna, ponieważ uczy o tym wszystkim, o czym powinna wiedzieć już młodzież.

Kulejąca edukacja seksualna oraz wszechobecne tabu sprawiają, że w debacie publicznej nadal nie ma miejsca na otwartość, szczerość oraz rzetelność dyskusji. Stąd też książki stają się głosem, który edukuje i pokazuje różnorodność świata. „Nikt nie rodzi się hetero” pokazuje, że każdy człowiek może kochać, kogo tylko chce i nie ma jednej, konkretnej reguły, do której wszyscy muszą się stosować.

Bardzo dobrym zabiegiem jest to, że, oprócz analiz sytuacji czy osobistych refleksji Meg, znajdziesz w tej pozycji także rozmowy z osobami, które na co dzień mierzą się z brakiem tolerancji. To osoby, które najczęściej przeszły bardzo długą drogę, zanim zrozumiały siebie i swoje potrzeby oraz zaakceptowały je. Dzięki temu autorka pokazuje całe spektrum ludzkich emocji, bolączek i strachu wobec autentyczności.

Książkę „Nikt nie rodzi się hetero” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować