Strona główna » Lubisz mocne wrażenia? Książki Chrisa Cartera
Kryminał i sensacja Polecenia

Lubisz mocne wrażenia? Książki Chrisa Cartera

Chris Carter
fot. Andrzey Banas / Polska-Press

W biblioteczce miłośników mocnych wrażeń nie może zabraknąć książek Chrisa Cartera. Jeśli więc nie czytałeś jeszcze jego powieści, teraz masz okazję dowiedzieć się o nich co nieco. Autor pracował kiedyś jako policyjny psycholog, a znajomość zaburzeń kryminalnych ma w jednym palcu. Połączenie jego wiedzy i bujnej wyobraźni to koktajl dostępny tylko dla czytelników o mocnych nerwach. Jego kryminały momentami są tak brutalne, że niejeden by je odłożył. A szkoda, bo fabuła uknuta przez Cartera jest fenomenalna.

„Krucyfiks”

Krucyfiks, Chris Carter

„Krucyfiks” to debiutancka powieść Cartera, którą pisarz bardzo wysoko zawiesił sobie poprzeczkę. Spokojnie jednak – każdy kolejny jego kryminał jest co najmniej równie dobry… W tej książce wykreował postać Roberta Huntera. To wybitny policjant i profiler, który już w wieku 23 lat obronił swoją pracę doktorską. Problemy wyniesione z dzieciństwa sprawiły, że mężczyzna bardzo wcześnie wszedł w świat nauki i to pozwoliło mu przyspieszyć własną karierę. W „Krucyfiksie” zostaje wezwany do morderstwa. Policja znajduje zwłoki koszmarnie torturowanej kobiety, na której ciele znajduje się symbol krzyża z podwójną kreską. Taki typ mordu przypomina sprawę sprzed kilku lat. Wówczas morderca w ten sam sposób „znakował” swoje ofiary, z tym że udało się go złapać oraz stracić. Czyżby przed laty dokonano pomyłki? Rewelacyjny kryminał, bardzo brutalny, ale jednocześnie napisany na wysokim poziomie. Mnóstwo smaczków dotyczących pracy profilerów oraz zwrotów akcji, przez które naprawdę zarwiesz noc.

„Rzeźbiarz śmierci”

Rzeźbiarz śmierci, Chris Carter

„Rzeźbiarz śmierci” to 4. tom z serii z Robertem Hunterem. W tej książce studentka pielęgniarstwa odkrywa, że jeden z jej pacjentów został brutalnie zamordowany we własnym łóżku. Morderstwo wydaje się całkowicie irracjonalne, ponieważ nieżyjący już prokurator był bardzo chory i lekarze szacowali długość jego życia jeszcze na kilka tygodni. Tym, co najbardziej zdumiało policjantów w trakcie badania zbrodni była wiadomość pozostawiona przez sprawcę. Ten ewidentnie chciał skontaktować się z policją. Robert Hunter musi współpracować przy tym dochodzeniu z trudną w obejściu śledczą. Jednocześnie stara się jak najszybciej odnaleźć zabójcę, by ten nie mógł dokończyć swojego chorego dzieła…

„Geniusz zbrodni”

Geniusz zbrodni, Chris Carter

„Geniusz zbrodni” to 6. tom z serii z Robertem Hunterem. W tej książce wreszcie dużo lepiej poznajemy wybitnego policjanta, który kieruje grupą śledczą odpowiedzialną za najbardziej brutalne sprawy w Los Angeles. Fabuła rozpoczyna się pozornie zwyczajnym zdarzeniem. Kierowca ciężarówki zasnął i w efekcie spowodował wypadek. Wjechał w samochód stojący na parkingu przed restauracją, powodując szkody. I wszystko potoczyłoby się gładko gdyby nie fakt, że w bagażniku odnaleziono ludzkie głowy… Do sprawy zostaje przydzielone FBI, które osobiście zwraca się do Roberta Huntera o pomoc. W trakcie śledztwa okazuje się, że dotychczas FBI nie miało pojęcia o istnieniu seryjnego mordercy, którego proceder trwał latami i którego działania w pewnym stopniu są związane z postacią samego Roberta Huntera. To jedna z bardziej angażujących emocjonalnie książek Cartera, wciąga aż do końca, nie sposób się od niej oderwać.

„Genesis”

Genesis, Chris Carter

„Genesis” to 12. i jednocześnie najnowszy tom z serii z Robertem Hunterem. Niektórzy czytelnicy uznali ją za najbardziej brutalną książkę z całej serii. Główny bohater zostaje doprowadzony na skraj rozpaczy. Tym razem śledczy znajdują zmasakrowane zwłoki, w których został umieszczony fragment wiersza. Metodyczny i zdyscyplinowany zabójca nie zostawia żadnych śladów, ale bardzo skrupulatnie dba o to, by popełniane morderstwa oraz cierpienie i strach ofiar były lekcją, której udziela innym. Potwierdza to znalezienie kolejnej ofiary, równie mocno skrzywdzonej. Choć sposób dokonania morderstwa jest inny niż za pierwszym razem, to skala okrucieństwa każe przypuszczać, że kat jest ten sam. W tej książce Robert Hunter potwierdza, jak świetnym jest psychologiem. Jednocześnie i on jest zdruzgotany i zszokowany złem, którego ktoś mógł się dopuścić.

Książki Cartera

Książki Chrisa Cartera możesz czytać w dowolnej kolejności, ale jeśli jesteś miłośnikiem kryminałów to najlepiej, byś zaczął od pierwszej i skrupulatnie powiększał swoją biblioteczkę. Niektóre sprawy prowadzone przez Huntera nawiązują do śledztw opisanych w poprzednich powieściach, więc chronologia Ci się przyda.

Polecane książki znajdziesz tutaj:

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować