Strona główna » Losy niezłomnych kobiet. Cykl „Czas burz” od Charlotte Link
Kryminał i sensacja Polecenia

Losy niezłomnych kobiet. Cykl „Czas burz” od Charlotte Link

Cykl Czas burz Charlotte Link

Charlotte Link pisze tak, że nie sposób oderwać się od jej powieści. Pogłębione psychologicznie sylwetki bohaterów i ich życie zawieszone w zawierusze dziejów intrygują i jeszcze głębiej wciskają w fotel. Cykl „Czas burz” to jedna z tych serii, które warto mieć w swojej biblioteczce. Kup jednak wszystkie trzy książki naraz, bo, kończąc pierwszą powieść, będziesz chcieć jak najszybciej poznać drugą i trzecią…

„Czas burz”

Czas burz

„Czas burz” jest pierwszą z trzech powieści z cyklu. Poznajemy w niej młodziutką Felicję która żyje w swoim majątku rodzinnym w Prusach Wschodnich. Jest rok 1914, a świat szykuje się do konfliktu zbrojnego. Dziewczyna jest dumna, uparta i skupiona na swoich celach. Nieszczególnie interesuje się światem polityki, ale zostaje mimowolnie do niego wciągnięta przez swojego przyjaciela Maksyma. Pomiędzy tą dwójką zaczyna rodzić się coraz większe uczucie, ale mężczyznę bardziej interesują socjalistyczne ideały. Rezygnuje więc z życia z Felicją, wyjeżdża do Rosji i tam zaczyna działać.

Zraniona dziewczyna układa sobie życie i zostaje żoną przystojnego biznesmena z Monachium, Alexa. Niestety ich życie jest burzliwe, a trudne charaktery małżonków utrudniają komunikację. Gdy więc w wyniku działań wojennych na drodze Felicji znów staje Maksym, ta stoi przed wyborem, który może kosztować ją naprawdę wiele… Wciągająca powieść, która pokazuje niezłomną siłę charakteru Felicji, jej upór i honor.

„Dziki łubin”

Dziki łubin

Druga książka z cyklu przenosi nas do Trzeciej Rzeszy, do roku 1938. Świat swoi u progu największego konfliktu zbrojnego w dziejach. Za rządów Hitlera panuje antysemityzm, a wrogowie wodza muszą się liczyć z represjami. Felicja przygląda się działaniom swojej córki Belli, która kompletnie nie interesuje się polityką i skupia się na swoich zawodowych planach i pragnieniu zostania wielką gwiazdą filmową. Kobieta wiąże się z mężczyzną swojego życia, ale czas szybko zweryfikuje, czy na pewno jest on odpowiednim kandydatem.

Tymczasem Felicja twardo stoi na nogach i rozważa możliwość współpracy z władzą. Kobieta prowadzi fabrykę i to ona spędza jej sen z powiek. Stąd też gdy na jej drodze staną Alex i Maksym, bohaterka będzie musiała stawić czoła rodzącym się znów uczuciom. Zawierucha wojenna szybko pokaże jej, na którego z mężczyzn będzie mogła liczyć.

„Niespokojne niebo”

Niespokojne niebo

„Niespokojne niebo” zakańcza całą serię. Powieść przenosi nas do lat 70. XX wieku. Felicja dożyła sędziwego wieku, ale wciąż twardo stoi na nogach, jest bizneswoman i zarządza rodzinnym majątkiem. Niewiele może liczyć na swoją córkę Bellę, która skupia się na swoim nieudanym małżeństwie i zatraca się w nałogu. Jedyną nadzieją rodu staje się jej córka Alexandra, która swoim charakterem bardziej przypomina babkę. I ona jest silna, uparta i skrupulatnie dąży do wyznaczonych sobie celów. Pytanie tylko, czy stawi czoła wyzwaniom narzuconym jej przez Felicję… I ona sama będzie miała zagwozdkę, bo po raz kolejny w jej życiu pojawi się Maksym… Czy tym razem tej dwójce uda się porozumieć?

Ta saga przedstawia sylwetki intrygujących kobiecych postaci żyjących pośród najczarniejszych wydarzeń w dziejach świata. Niesamowicie wciągające, charyzmatyczne i intrygujące bohaterki.

Polecane książki znajdziesz tutaj:

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować