Strona główna » Książki Lisy Gardner, które pochłoniesz
Kryminał i sensacja Polecenia

Książki Lisy Gardner, które pochłoniesz

Lisa Gardner

 

Lisa Gardner jest jedną z najpopularniejszych obecnie pisarek. Jej kryminały spędzają sen z powiek, a każda kolejna książka jest niecierpliwie wyczekiwaną premierą. Choć powieści stworzone przez autorkę najczęściej zamykają się w cyklach, to możesz czytać je w dowolnej kolejności. Dlatego znajdziesz tu dziś cztery polecajki z dwóch serii. Sprawdź, co warto poznać.

„W ukryciu”

W ukryciu

W ruinach nieczynnego już zakładu psychiatrycznego kilku nastolatków dokonuje przerażającego odkrycia. Okazuje się, że na jego terenach znajdują się dziecięce zwłoki. Gdy policja przyjeżdża na miejsce i zaczyna je badać stwierdza odkrycie zmumifikowanych ciał sześciu dziewczynek. Początkowo tylko jedną z nich udało się zidentyfikować.

Annabelle miała siedem lat, gdy po raz pierwszy musiała wyjechać i zmienić tożsamość. Po pierwszej ucieczce z domu z rodzicami regularnie musiała się już przeprowadzać i przybierać nowe imiona. Po dwudziestu pięciu latach wreszcie odzyskała spokój i poukładała sobie życie. Wszystko zmieniło się w chwili, gdy policja natrafiła na zwłoki dziewczynki nazywającej się tak samo jak ona. Czy to możliwe, aby po tylu latach wciąż ktoś czyhał na jej życie? Nagle sprawy z przeszłości stają się teraźniejszością. Co łączy tę kobietę ze zmumifikowanymi zwłokami dziewczynek?

„Dziecięce koszmary”

Dziecięce koszmary

W tej książce policja trafia na makabryczną zbrodnię. Śledczy zostają wezwani do zwłok kobiety oraz trójki jej zadźganych nożem dzieci. Ofiarą stał się także mężczyzna, który w ciężkim stanie trafił do szpitala i zapadł w śpiączkę. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna załamał się utratą pracy i to pchnęło go do najgorszego.

Niedługo później w innej dzielnicy dochodzi do podobnej sytuacji. Ginie drobny handlarz narkotyków wraz z żoną i czwórką dzieci. Choć morderstwa są do siebie podobne, to policjanci początkowo nie łączą ich ze sobą. Jedynie detektyw D.D. Warren nie jest tego pewna i zaczyna jeszcze bardziej wnikliwie przyglądać się zbrodniom. Wkrótce odkrywa, że w obu tych rodzinach było dziecko z zaburzeniami, które leczono w tym samym szpitalu psychiatrycznym, na tym samym oddziale… Nagle podobieństw pojawia się coraz więcej, a sprawa staje się przerażająca. Kto stoi za zbrodniami i dlaczego chciał do nich doprowadzić?

„Pożegnaj się”

Pożegnaj się

Kimberly Quincy to ciężarna detektyw, która powinna wypoczywać, a nie pracować. A jednak nie potrafi zapomnieć o swoich obowiązkach, choć stara się bardziej o siebie zadbać. Pewnego dnia jedna z prostytutek opowiadają jej historię, w którą trudno uwierzyć. Wspomina o jednym ze swoich klientów oraz o tym, że z ulicy znikają prostytutki, które już nigdy nie wracają. Wedle słów informatorki kobiety giną bez słowa i są zabijane za pomocą… pająków. Historia brzmi niedorzecznie, ale śledczej coś nie daje spokoju. Niestety prostytutkami nikt w policji nie chce się zajmować, a ich zniknięcia nie wydają się nikomu podejrzane. Wszystko zmienia się w chwili, gdy sam morderca próbuje wciągnąć Kimberly w śmiertelną pułapkę i obudzić jej demony z przeszłości.

„Sąsiad”

Sąsiad

Detektyw D.D. Warren przyjmuje zgłoszenie o zaginięciu kobiety. Jason Jones po powrocie do domu zastał tylko małą córeczkę bawiącą się samą. Trzy godziny później zadzwonił na policję, by poinformować, że jego żona Sandra zniknęła. Niestety mężczyzna nie zachowuje się jak zrozpaczony małżonek próbujący na siłę odnaleźć partnerkę. Wręcz przeciwnie, jest bardzo spokojny, dalej prowadzi swoje zrównoważone życie, usiłuje zacierać ślady i za wszelką cenę nie zamierza pozwolić na przesłuchanie córki. W tej sytuacji detektyw musi wprowadzić niekonwencjonalne metody oraz bardzo mocno zagłębić się w przeszłość Sandry i jej męża. A to, co tam odkryje, będzie bardzo trudne i zagmatwane…

Polecane książki Lisy Gardner znajdziesz tutaj:

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować